Importált bűnözés: bevándorló erőszaktevőket fogtak az Egyesült Államokban
Mindezt Massachusettsben, amelynek kormányzója már korábban közölte, nem működik együtt Trumppal a kitoloncolásokban.
Staudt Gábor szerint a Fidesz szándékosan megsértette a házszabályt azzal, hogy az Országgyűlés igazságügyi bizottsága nem vette napirendre a Jobbik menekültkvótával kapcsolatos alaptörvény-módosítását, amely lényegében azt rögzítette volna az alkotmányban, amiről a Fidesz népszavazást akar.
A Jobbik frakcióvezető-helyettese szerint szándékosan megsértette a házszabályt a Fidesz azzal, hogy az Országgyűlés igazságügyi bizottsága nem vette napirendre a kvótareferendumot okafogyottá tévő jobbikos alaptörvény-módosítást. Staudt Gábor, az ellenzéki párt frakcióvezető-helyettese szombati budapesti sajtótájékoztatóján elmondta, a bizottságnak 30 napja lett volna az előterjesztés tárgysorozatba vételéről dönteni, a testület hétfői ülésén azonban szándékosan, „egyértelműen politikai megfontolásból” nem vették napirendre sem a javaslatot. Hozzátette: az ülésen időhiányra hivatkoztak.
Emlékeztetett arra, hogy javaslatuk az alaptörvényben rögzítené „azt a passzust, amelyet a Fidesz októberben 5 milliárd forintért, népszavazással szeretne meghozni”. A Jobbik javaslatának támogatásával okafogyottá vált volna a népszavazás, de „a Fidesz politikailag kellemetlen helyzetbe került volna” – magyarázta. Az ellenzéki politikus kérdésre elmondta: hecckampánynak, a kormány népszerűségét növelendőnek tartják a kvótareferendumot. Mint mondta, a népszavazással sok pénzt költenek el arra, ami egyébként is teljesen egyértelmű, hogy az emberek nem szeretnének kötelező betelepítési kvótát.
A kötelező szülőtartás tervezett változtatásáról kérdésre válaszolva elmondta, azt „politikai atombombának” tartja. Mint mondta, jelenleg is van lehetőség arra, hogy a rászoruló szülő jogi úton kérje gyerekétől a tartást. A változtatás lényege azonban az, hogy a jövőben a szülő hozzájárulása nélkül is beperelhesse a gyereket a szülő ellátásában résztvevő szomszéd, valamint az állami, egyházi intézmények. Megjegyezte: a javaslat „messzire viszi a perelhetőség kategóriáját a szülő beleegyezése nélkül”, és azt teszi egyértelművé, hogy a kormány ki akar vonulni az idősek eltartásából.