Nem ismertek kegyelmet: összehangolt akciót hajtott végre egy palesztinbarát csoport az Egyesült Királyságban (VIDEÓ)
Továbbra sem nyugszanak az indulatok Nyugat-Európában.
Egyes források szerint garanciát kér az EU-tagországok állam- és kormányfőitől a görög miniszterenök arra, hogy a jövőben nem fogják lezárni Görögország északi, Macedóniával közös határát. Ha nem kapja meg, meg fogja vétózni a brit reformjavaslatokat. A görög határ lezárását Magyarország és a visegrádi országok támogatják első sorban, akik egyébként a brit reformjavaslatot is ellenzik.
Bennfentes források szerint tovább bonyolítja a brit uniós reformigényekről szóló pénteki brüsszeli tárgyalásokat, hogy a görög miniszterelnök vétót helyezett kilátásba arra az esetre, amennyiben az EU-tagországok állam- és kormányfői nem garantálják számára, hogy a jövőben nem fogják lezárni Görögország északi, Macedóniával közös határát.
Nevük elhallgatását kérő illetékesek pénteki közlése szerint Alekszisz Ciprasz ezzel a felvetéssel az uniós vezetők csütörtökön kezdődött csúcsértekezletének nyitónapi munkavacsoráján állt elő. Az utóbbi időben több uniós ország részéről is elhangzottak a görög-macedón határ lezárására vonatkozó javaslatok, amire szerintük a menekültáradat megfékezése érdekében lenne szükség.
A görög kormányfő pénteken háromoldalú megbeszélést folytatott Angela Merkel német kancellárral és Francois Hollande francia államfővel, annak tartalmáról azonban egyelőre nem szivárogtak ki részletek.
A görög határ lezárását egyébként főleg Magyarország és a visegrádi országok támogatják: Orbán Viktor miniszterelnök többször is említette ezt a javaslatot. A visegrádi országok azonban a brit reformcsomagot sem igazán támogatják, így kérdés, mi is a terve pontosan Ciprasznak.