Varsó: Lengyelország legyen frontország!

2015. szeptember 24. 11:58

Rafał Trzaskowski, Lengyelország európai uniós ügyekért felelős külügyi államtitkára Brüsszelben a szerdai kormányfői csúcstalálkozón kijelentette: Lengyelország harcba száll a frontországi státuszért. A politikus továbbá leszögezte, hogy a visegrádi csoport még mindig létezik.

2015. szeptember 24. 11:58

A migrációs válságról folytatott uniós tárgyalásokon Varsó szeretné elérni, hogy Lengyelországot minősítsék frontországnak – mondta az európai uniós ügyekért felelős külügyi államtitkár a lengyel sajtónak. Rafal Trzaskowski  szerdán Brüsszelben, a migrációs válsággal foglalkozó kormányfői csúcstalálkozón úgy nyilatkozott: Varsó fontosnak tartja, hogy a migrációs válság kezelésére irányuló terv kialakításakor saját feltételeiről tárgyalhasson uniós partnereivel. 

A lengyel szempontból fontos feltételek közül a határvédelmet, a menekültek és a gazdasági bevándorlók megkülönböztetését emelte ki, valamint azt, hogy Lengyelország „a frontország külön státusáért harcolhasson”. Trzaskowski hangsúlyozta: „a visegrádi csoport még mindig létezik”, hiszen a térség országainak miniszterelnökei a brüsszeli csúcs előtt megtartották az ilyenkor szokásos egyeztetésüket, ezt követően pedig közös nyilatkozatot adtak ki. Ebben megfogalmazták, milyen feltételek teljesítését tartják kulcsfontosságúnak a válság kezelésében.A közösen megfogalmazott feltételek közül Trzaskowski a hatásos határvédelmet, az úgynevezett biztonságos országok listájának sürgős összeállítását, valamint a migránsok visszaküldésére irányuló „hatékonyabb politika” bevezetését emelte ki.

Azzal kapcsolatban, hogy az uniós belügyminiszterek keddi találkozóján a visegrádi tagállamok közül egyedül Lengyelország szavazott az Európai Bizottság menekültelosztási terve mellett, a politikus hangsúlyozta: a visegrádi országok között nem volt érdemi eltérés, „csupán taktikai különbségek” vannak. Az EU–tagországok belügyminiszterei kedden nagy többséggel elfogadták 120 ezer menekült szétosztásának a tervét, miközben Csehország, Magyarország, Románia, Szlovákia ellene szavazott, Finnország pedig tartózkodott.

Összesen 24 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Kanóc
2015. szeptember 24. 14:09
Európa végnapjai. Mellesleg, megkérdezte valaki a beözönlőket, hogy ők hányan szeretnének jönni és hová és hogyan? Mert idáig kábé semmi sem úgy történt, ahogyan azt az ájrokraták elképzelték, hozzátéve, hogy konkrétan sengen ment a kukába, összeomlott a legtöbb országban az adminisztráció, a határoknál a közlekedés, meg úgy nagyjából az egész kóceráj. De még mindig abba az illúzióba ringatják magukat, hogy kézben tartják a dolgot. És közben egyre többen jönnek, és kurvára nem érdekli őket, mit kotlanak ki ezek a pogácsaképűek a kerekasztaloknál. Porraloltó rulez!
naiva
2015. szeptember 24. 13:18
Mire gondolhattak? Lehet, hogy a németektől veszik át a buchenwaldiakat és deportálják a lengyelországi felújított Auschwitzba? Ez a hely valóban rendkívüli hotspotnak lenne tekinthető. Lehet rá kérni uniós pénzeket!
medve
2015. szeptember 24. 13:15
Továbbra sem bántom a lengyeleket, ugyanakkor a lengyel kormány nem tudja elmagyarázni tettét a lengyeleknek.
luga
2015. szeptember 24. 13:12
A németek behívják a bevándorlókat, kiválogatják, és a maradék ellátása, esetleg haza zsuppolása az "igazságos teherviselés" keretében az összes többire marad. Gratula!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!