Calais-válság: közös brit-francia parancsnokság állt fel

2015. augusztus 20. 11:03

A közös központnak egy francia és egy brit parancsnoka lesz, legfontosabb feladataként pedig azt írják elő, hogy lecsapjanak az embercsempész bandákra, amelyek Észak-Franciaországba, onnan pedig a Csatornán át Nagy-Britanniába viszik az embereket.

2015. augusztus 20. 11:03

Közös parancsnokságot állítanak fel a Nagy-Britanniát és Franciaországot összekötő Csatorna-alagút francia oldalán, Calais-nál a brit és a francia hatóságok az embercsempészek elleni hatékonyabb fellépés érdekében. A brit-francia rendőr- és határőrségi parancsnokság létrehozásáról szóló intézkedés csütörtöki londoni tájékoztatás szerint része annak az megállapodásnak, amelyet a nap folyamán ír alá Theresa May brit és Bernard Cazeneuve francia belügyminiszter Calais-ban.

A közös központnak egy francia és egy brit parancsnoka lesz, legfontosabb feladataként pedig azt írják elő, hogy lecsapjanak az embercsempész bandákra, amelyek Észak-Franciaországba, onnan pedig a Csatornán át Nagy-Britanniába viszik az embereket. Az út utolsó szakaszán ezek a bűnszövetkezetek akár háromezer fontot is elkérhetnek az átkelésért, és megfélemlítik nemcsak a menekülteket, hanem a helyieket is: egy Calais-hoz közeli település polgármesterét például fegyverrel fenyegették – jelentette korábban a BBC.

A csütörtöki megállapodás a Csatorna-alagút bejáratának és magának az alagútnak a fokozottabb védelméről is rendelkezik: még több kerítést építenek – brit részről eddig hétmillió fontot fordítottak erre –, további kamerákat, reflektorokat szerelnek fel, és infrakerítés is működni fog. Az alagutat üzemeltető Eurotunnel vállalta, hogy még több őrt alkalmaz.

A Calais-nál táborozó mintegy 3-5 ezer menekült közül éjjelente mintegy 100-200 próbál meg bejutni a létesítmény területére, hogy aztán vonatokra vagy kamionokra felkapaszkodva átkeljen Nagy-Britanniába. Nyár elején ez a szám még elérte a kétezret.

Szerdán kiszivárgott információk szerint a két ország humanitárius erőfeszítéseinek fokozásáról is megállapodott. Ezek szerint még több segélyt küldenek Afrika és a Közel-Kelet egyes országaiba, így akarják elejét venni annak, hogy még többen útra keljenek Európa felé. Vállalják azt is, hogy segélyszervezetekkel és a helyi hatóságokkal együttműködve javítanak a Calais-nál összegyűlt menekültek ellátásán. 

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
békalepcse
2015. augusztus 20. 15:40
Szomorú vagyok. Már az ánglusoknak sem kellenek as isis egyetemen végzett agysebészek... Pdig milyen "gyökeresen" tudják megoldani az operációt!...
A bevándorlás megszállás
2015. augusztus 20. 11:51
orbán már elhatárolódott és felszólította a franciákat hogy meleg étellel, itallal, szállással várják őket , ahogyan ő is dadusgatja a megszállókat Valamint újabb és újabb menekülttáborok építésére kérte a franciákat
rojtos
2015. augusztus 20. 11:45
"legfontosabb feladataként pedig azt írják elő, hogy lecsapjanak az embercsempész bandákra" Ideje volt, nagyon, de nagyon.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!