Mi is megdöglünk, de ez a kisebbik rossz
Kit érdekel, ha egyszer sivalkodnak a libsik, ajvékolnak a jóemberkedők?
Nem született döntés eddig az Ukrajnába irányuló esetleges amerikai fegyverszállításokról. John McCain szerint ha Obama nem szánja rá magát Ukrajna ezirányú támogatására, majd hoznak egy törvényt, ami megköveteli ezt az elnöktől.
Earnest hozzátette, hogy a lépéssel kapcsolatos egyik aggály az, hogy az hozzájárulna a vérontás fokozódásához. (John Kerry amerikai külügyminiszter ezzel kapcsolatban kijelentette, hogy Obama csak a hétvégi müncheni biztonságpolitikai konferenciát és az Angela Merkel német kancellárral hétfőn a Fehér Házban folytatandó tárgyalásait követően fog határozni a fegyverszállítás ügyében.) A fehér házi szóvivő Washingtonban elmondta, az Egyesült Államok támogatja az ukrajnai válság diplomáciai rendezésére irányuló erőfeszítéseket, de hangsúlyozta, hogy a kelet-ukrajnai oroszbarát szakadárok nem tartották be sem a csapatvisszavonásról, sem a nemzetközi ellenőrzésről, sem pedig a túszok szabadon engedéséről megkötött korábbi megállapodásokat.
John McCain szenátor, az amerikai szövetségi felsőház katonai bizottságának elnöke közölte: ha Obama elnök nem szánja rá magát az ukrajnai fegyverszállításra, akkor a kongresszus olyan törvényt fog alkotni, amely megköveteli majd tőle ezt a lépést.
McCain ezt egy tucatnyi republikánus és demokrata szenátorral közösen megtartott sajtóértekezletén mondta. Decemberben mind az akkor még demokrata többségű szenátus, mind pedig a republikánus ellenőrzés alatt álló képviselőház megszavazta azt a törvény, amely felhatalmazást adott az Ukrajnának való fegyverszállításokra. Barack Obama aláírta a jogszabályt, amely meghagyta számára a döntés jogát ebben a kérdésben.