Megmenekültek a sebesült palesztinok: Romániába szállítják őket Gázából
Mint kiderült, ezek ad hoc, egyszeri intézkedések.
Vasárnap délután leomlott a Ceaușescu által elűzött és víztározóvá alakított Bözödújfalu templomának vízben álló tornya. Egykori lakók emlékeznek vissza.
Vasárnap délután leomlott a bözödújfalui templom vízben álló tornya. A falu első említése 1566-ból való. Középkori templomának híressége a bözödújfalusi Madonna volt. Helyette 1740-ben fatemplomot, majd 1784-ben kőtemplomot emeltek. Ma a római katolikus temploma az unitárius templommal együtt víz alatt van. 1939-ben építeni kezdték ortodox templomát, de 1990-ben lebontották. Itt éltek az utolsó erdélyi szombatosok, míg 1868-ban zömük zsidó hitre tért. Maradékaikat a németek koncentrációs táboraiban pusztították el.
A Bözödújfalusi-víztározó építése 1988-ban kezdődött meg, a gátépítés azonban már 1975-ben megindult; 1977-ben leállt az építkezés, de 1984-től újraindult. A gát 625 méter hosszú és 28 méter magas.
1985-ben elkezdődött a falu kitelepítése. 1992-ben még 126 lakosa volt, melyből 99 magyar, 23 cigány és 4 román, de a tervek szerint minden lakót ki kellett volna telepíteni. 1994-re a falu két templomával együtt teljesen víz alá került, lakosai elköltöztek. Mindössze 12 ház menekült meg az elöntéstől, melyekben negyvenen laknak.
A templomok cserepeit,köveit építkezésekre használták fel. 2009-ben, egy nagy viharban összedőlt a katolikus templom tornyának teteje is.
Az egykori falu emlékét márványtábla őrzi: „A tó fenekén Bözödújfalu nyugszik, 180 házának volt lakói szétszórva a nagyvilágban ma is siratják. A diktatúra gonosz végrehajtói lerombolták, és elárasztották, ezzel egy egyedülálló történelmi-vallási közösséget szüntettek meg, melyben különböző nemzetiségű és felekezetű családok éltek együtt évszázadokon át, egymást tisztelve, és szeretve, példás békességben. Immár a katolikus, unitárius, görög katolikus és a székely szombatosok fohászai örökre elnémultak. Legyen e hely a vallásbéke helye és szimbóluma.”