Schilling Árpád is úgy érezte, meg kell szólalnia: „Bizony ki kellene állnunk Benjamin Netanyahu ellenében is”

„A féligazság meg végső soron a háborúskodás melegágya” – fogalmazott a rendező.

Amerikába utazott munkalátogatásra a bostoni maratoni futáson történt robbantások után az izraeli rendőrség vezetője, Jóhánán Daninó – írta szerdán a Mááriv című izraeli napilap.
A három magas rangú rendőrtiszt társaságában utazó Daninó a tervek szerint találkozik az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) vezetőjével, valamint New York-i és washingtoni rendőrségi vezetőkkel.
Az izraeli rendőrség azt közölte, hogy előre eltervezett látogatásról van szó, de a bostoni merénylet nyomán szó lesz együttműködésről a terror elleni küzdelem területén is. Daninó rendőrtisztek mellett tárgyal az internetes bűnözéssel foglalkozó szenátorokkal is Washingtonban.
Előkészítik az izraeli és az amerikai bűnüldöző szervek közötti együttműködési megállapodások aláírását a nyomozati anyagok cseréjéről, valamint a szervezett bűnözés és a terror elleni összehangolt küzdelemről.