Amerikában nem veszik komolyan a brüsszeli vámfenyegetéseket: úgyse vetik be

A New York Times újságírója azt boncolgatja, képes lenne-e az EU megtenni ezt a lépést az USA-val szemben.

A Der Spiegel szerint népszavazást fontolgat az európai ügyekről a német kormány. Előbb Wolfgang Schäuble pénzügyminiszter, majd az FDP frakcióvezetője, Rainer Brüderle utalt erre az eshetőségre.
A német alkotmánybíróság várhatóan szeptemberben dönt arról, hogy az európai mentőalapban, illetve az európai fiskális paktumban való német részvétel összeegyeztethető-e a német alkotmánnyal.
Wolfgang Schäuble kereszténydemokrata pénzügyminiszter nemrég arról beszélt: előbb-utóbb új alkotmányról kell majd szavazniuk a németeknek. A felvetést Sigmar Gabriel, az ellenzéki szociáldemokraták (SPD) elnöke is támogatja, így a két nagypárt többségi politikai akarata már megvan a referendumhoz.
A NOL összefoglalója szerint az európai válságkezelés gyors és hatékony kezelése miatt egyre több jogkör kerülhet át Brüsszelhez, ez viszont érinti a német állam szuverenitását, ezért a jelenlegi alkotmány keretein belül nem lehet ilyenről dönteni. Egy erről szóló népszavazást a következő években többen elképzelhetőnek tartanak.