Levezették, hogy hogyan is néz ki a gazdasági semlegesség a gyakorlatban: szép évünk lesz jövőre (VIDEÓ)
Ömleni fog a pénz Nyugatról és Keletről, közben pedig Magyarország gyártja a GDP-t.
Közös szabadkereskedelmi övezetet hozna létre a jövőben Kína, Japán és Dél-Korea - ennek kapcsán Ven Csia-pao kínai miniszterelnök arról beszélt, meg kell előzni a feszültség további fokozódását a Koreai-félszigeten.
A hidegháborús mentalitással szakítva, minden oldal jogos biztonsági aggodalmait szem előtt tartva, bölcsességgel, türelemmel és jóakarattal kell a koreai kérdés tárgyalásos megoldásán dolgozni - vélte Ven Csia-pao kínai miniszterelnök, miután Pekingben vasárnap tárgyalt a japán kormányfővel és a dél-koreai elnökkel. A háromoldalú megbeszéléseket követő tájékoztatón Ven arról is beszámolt, hogy a felek megállapodtak a közös szabadkereskedelmi övezetről szóló tárgyalások még idei elindításában.
Ven azt hangoztatta, hogy Északkelet-Ázsia nagy államaiként különös felelősség hárul a régió e három országára, s a térségben a béke és a stabilitás nem csak közös érdekük, de a fenntartható fejlődés előfeltétele is. A legfontosabbnak mindannyiuk számára a Koreai-félszigeten tapasztalható feszültség további fokozódásának megelőzését nevezte.
A megbeszéléseken a három vezető véleményt cserélt az észak-koreai helyzetről, és az ENSZ Biztonsági Tanácsának elnöki nyilatkozatáról, amely elítélte Phenjan közelmúltbéli, kudarcba fulladt műholdfellövési kísérletét. A kínai kormányfő külön is sürgette a Koreai-félsziget nukleáris leszerelését, a lényegében 2008 decembere óta szünetelő hatoldalú tárgyalások folytatását. A japán miniszterelnök leszögezte, a három országnak tennie kell azért, hogy megelőzzék Észak-Korea további provokációit. A dél-koreai elnök örömmel nyugtázta, hogy Peking az észak-koreai lakosság életszínvonalának emelésére igyekszik ösztönözni Phenjant.