Rendkívüli bejelentést tett Orbán Viktor: ennek minden román örülni fog
2025 január elsejétől ellenőrzés nélkül lehet utazni Bulgáriába és Romániába.
„Csak nem egy Brüsszel elleni lázadás van folyamatban, mely átrajzolhatja az Unió keleti határait?” – kérdezi Lengyelország, Litvánia és Magyarország kapcsán Sylvie Kauffmann.
A Médianéző beszámol arról: a Le Monde-ban Sylvie Kauffmann írt cikket az európai populizmusról, melyben többször említette hazánkat és Orbán Viktort. Donald Tusk, lengyel kormányfőt mérsékelt politikusként mutatta be, akinek semmi köze sincs az „Európai Bizottságnak sok gondot okozó”, „zavartkeltő” Orbán Viktorhoz. Idézett a lap hétfői, miniszterelnökkel készült interjújából, melyben a miniszterelnök jobboldali plebejusnak vallotta magát, majd hozzátette, hogy intézkedései során nem törődik az európai demokratikus normákkal.
Kauffmann hangsúlyozta, hogy az említett különbség ellenére a lengyel miniszterelnök kiállt magyar kollégája mellett az őt ért támadások során, mely felért egy olyan üzenettel, hogy Lengyelország nem fogja támogatni a Lisszaboni szerződés 7-es bekezdésének alkalmazását Magyarország ellen. Megemlítette, hogy a litván parlament is támogatta Orbánt. „Csak nem egy Brüsszel elleni lázadás van folyamatban, mely átrajzolhatja az Unió keleti határait?” – tette fel a kérdést Kauffmann.
A volt szocialista országokban és Nagy-Britanniában szerinte az a közös, hogy mind társadalmi szuverenitását próbálja védeni az unión belül. A cikkben megszólaltatott Jacques Rupnik, a keleti régió szakértője elmondta, hogy a volt kommunista országok belefáradtak éretlen demokráciájukba. A cikk szerint ezért az EU-nak továbbra is nyomást kell gyakorolnia Magyarországra. Idézte a német külügyminisztert, Guido Westerwelle-t, aki egy interjúban elmondta, hogy fel kell lépni a globalizációellenes tendenciákkal szemben, melyek ugyanúgy jelen vannak Németországban és Franciaországban is – áll a Médianéző összefoglalójában.