Emberiség elleni bűncselekmények: a vádlottak padjára rángathatják az oroszokat

Az ENSZ vizsgálata brutális részleteket tár fel.

Moammer Kadhafi szerint minden líbiai szereti őt és nincsenek zavargások Tripoliban - közölte Christiane Amanpour televíziós újságíró, miután interjút készített a líbiai vezetővel.
„A beszélgetésünk közben Kadhafi azt mondta nekem: Engem az egész népem szeret. Meghalnának azért, hogy megvédelmezzenek” - idézte az amerikai újságírónő Kadhafit.„Meglep, hogy miközben a Nyugattal szövetségben állunk az al-Kaida elleni harcban, most hogy a harcolunk a terroristák ellen, magunkra hagytak bennünket” - nyilatkozta Kadhafi ezredes az ABC News televízió weboldala szerint.
Az ENSZ menekültügyi ügynöksége (UNHCR) szerint az országban „humanitárius szükségállapot” jött létre, amelynek nyomán várhatóan népes menekülthullám hagyja majd el az országot.