A malawi kormány kétszáz embert lakoltat ki, hogy helyet adjon Madonna leányiskolájának.
2010. február 12. 15:30
p
0
0
0
Mentés
A Lilongwe külső részén élő embereknek új lakhelyet is ígértek, ám azok egyelőre nem hajlandóak elköltözni. Madonna a malawi gyerekek megsegítésére építtetne iskolát a körzetben, minderre pedig 15 millió dollárt áldoz.
A szóban forgó földterület egyébként Madonna tulajdonában van. Az iskola leendő igazgatója szerint az énekesnő 115 ezer dollárnak megfelelő pénzt ajánlott fel cserébe a lakóknak.
Egy, a Budapesti Büszkeség felvonuláson megkérdezett pedagógus is azt felelte munkatársunknak, hogy már óvodáskortól javasolt lenne véleménye szerint a gyermekek érzékenyítése a témában.
Az igazgatók 70 százaléka úgy nyilatkozott, hogy pozitív változást tapasztalt az iskola közösségi életében, a pedagógusoknak pedig 83 százaléka tartotta pozitív hatásúnak a mobiltelefon-használat korlátozását.
Előtérbe került az a felfogás, hogy az iskola elsődleges feladata a társadalmi jóllét és az egyéni kibontakozás biztosítása, míg a klasszikus tudás átadása a második helyre szorult.