Más világra ébredhetünk holnap reggel
Egy második Trump-elnökség létfontosságú lenne Európa biztonsága és gazdasága szempontjából is.
Barack Obama amerikai elnök kapta a Béke Nobel-díjat a nemzetközi diplomácia és az emberek közötti együttműködés terén kifejtett rendkívüli erőfeszítéseiért.
A díjat alapító Alfred Nobel szerint a békedíjjal kitüntetett "legyen az a személy, aki a legtöbbet vagy a legkimagaslóbban tette a nemzetek barátságáért, a fegyveres erők csökkentéséért vagy megszüntetéséért, vagy békekongresszusok tartásáért és előkészítéséért." Az első díjakat 1901-ben, öt évvel Alfred Nobel svéd feltaláló és iparmágnás halála után adták át. A díj a legnagyobb nemzetközi elismerésnek számít, amellyel jelenleg körülbelül tízmilló svéd korona (körülbelül 263 millió forint) jár. A Nobel-békedíj az egyetlen Nobel-díj, amelyet nem természetes személy is megkaphat.
Tavalyi Martti Ahtisaari korábbi finn miniszterelnök, tavalyelőtt Al Gore, az Egyesült Államok korábbi alelnöke és az ENSZ Kormányközi Klímaváltozási Bizottsága (IPCC), három éve pedig Mohammad Junusz bangladesi közgazdász és a mikrohiteleket nyújtó Grameen Bank vezetője kapta a kitüntetést, amit a többi Nobel-díjjal ellentétben nem Stockholmban, hanem a norvég fővárosban, Oslóban adnak át.
Obama Nobel-díjas lett (origo)