Rossz lóra tettek Magyar Péterék: mutatjuk, hogy fonódott össze a bukott amerikai liberális rezsim az ellenzék vezetőjével
David Pressman korábban többször is nyíltan kifejezte rokonszenvét Magyar Péter iránt.
Olyan kiválóságok nyomdokaiba lépett a nagykövet, mint Kálmán Olga, Verebes István, Alföldi Róbert és Bödőcs Tibor.
Interjút készített a Los Angeles Times című amerikai lap egy kis budapesti könyvesbolt tulajdonosával, Rédei Évával. A tulajdonos az amerikai újságban a kormány politikájáról panaszkodott, pontosabban a gyermekvédelem terén tett intézkedésekről. Ezt követően kereste meg minapi műsorában a Klubrádió, a beszélgetésből pedig több érdekesség is kiderült.
Bolgár Györggyel beszélgetve Rédei Éva az öncélú szexualitást propagáló könyvek fóliázásával kapcsolatban úgy fogalmazott, azt a döntést hozta, hogy „ennek az általam nem értelmezhető törvénynek megpróbálok megfelelni”. Szerinte sokak számára ijesztő ez a kezdeményezés, „rémületes, ami történik” és azt vizionálta, hogy a közeljövőben már hajszín alapján fogja a kormány diszkriminálni a magyarokat. Rédei szerint egyébként a Bibliát is be kellene fóliázni, ha tartanának („most éppen elfogyott”), bár fejtegetéséből az nem derült ki, a Szentírásban hol talált öncélú szexualitást.
Rédei szerint a kormány azért tehet meg ilyen lépéseket, mert „a vidéki lakosság egy nagy része kevésbé tájékozódik”, ha mégis megteszi, sajnálatos módon „nem a liberális oldalon tájékozódik”. A vidékieket lesajnáló nyilatkozat úgy folytatódott, hogy
a vidéki ember „a véleményét, ha egyáltalán van véleménye”, az újságcikkek alapján alakítja ki.
A vidékizés után nem maradt el az sem, amivel a baloldal a jobboldalt vádolja. A beszélgetés végén Rédei ugyanis arról kezdett értekezni, hogy „a Fideszen belül, a kormányzaton belül köztudottan vannak olyan emberek, akik ebbe a minősítésbe abszolút beletartoznak”, azaz szexuális kisebbségek tagjai, bár a könyvesbolt tulajdonosa szándékosan nem mondott neveket.
Az ország első magántulajdonban lévő könyvesboltja volt a mindössze 27 négyzetméteren működő újlipótvárosi Láng Téka, amely azóta a magyarországi baloldali szellemi körök kedvelt helyévé vált. Kiemelt figyelmet fordít a zsidó-magyar örökség ápolására, olyan köteteket is árul a témában, amelyek kifejezetten ritkaságnak számítanak. Nemzetközi és hazai szépirodalmat, útikönyveket és filozófiai munkákat éppúgy árusít, mint CD-ket és aktuálpolitikai írásokat.
Heti toplistáján időről időre előkelő helyet foglalnak el az Orbán Viktort és politikáját kritizáló kiadványok, a közelmúltban például Stefano Bottoni, A hatalom megszállottja, Orbán Viktor Magyarországa című kötet szerzője dedikált a könyvesboltban, néhány nappal előtte Lakner Zoltán fogadta a lelkes rajongókat, de nemrég meglátogatta a helyet Paul Lendvai is.
Rédei Éva a Klubrádióban büszkélkedett el azzal, hogy a Los Angeles Times cikkét követően még a szombati napon meglátogatta könyvesboltját David Pressman is. Az amerikai nagykövet előzetes bejelentés nélkül érkezett a boltba, tolmácsa kíséretében, s mivel nem tudtak róla, hogy látogatóba érkezik, Rédei nem is tartózkodott a Lángban. A tulajdonos által nagyszerű emberként leírt Pressman azért kedélyesen elcsevegett az őt fogadó munkatárssal, majd távozott.
Az USA Budapestre delegált nagykövete
olyan emberek nyomdokaiba lépett a látogatással, mint Alföldi Róbert, Bolgár György, Bödőcs Tibor, Verebes István, vagy éppen Farkasházi Tivadar.
De járt a könyvesboltban az akkor már a DK színeiben politizáló Kálmán Olga is, aki arra számított, hogy Márki-Zay Péterrel közösen dedikálhatja a róla írt könyvét, ám az akkori sajtócikkek szerint Márki-Zay tarthatott néhány kényes kérdéstől, ezért végül nem érkezett meg az eseményre.
Nyitóképünk Forrása a Facebook, a Láng Téka hivatalos oldala