A vezető elemző lerántotta a leplet az egyre gyurcsányosabb Magyar Péterről
Pindroch Tamás elmondta, hogy miért gyurcsányosodik a Tisza elnöke.
Reneszánsz a Magyar Hang szerkesztőségében.
Magyarországnak, de a Magyar Hangnak is nehéz éve volt – kezdték az esztendő értékelését, kiemelve a saját maguk helyzetét is a lap munkatársai.
Áttérve a közéletre, az újságírók között konszenzus volt abban, hogy nem volt igaza Orbán Viktornak akkor, amikor a múlt heti sajtótájékoztatóján a rendszerváltás utáni legnehezebb évről beszélt.
1990-1992 között például milliók vesztették el munkájukat, valamint „minden összeomlott, amit addig tudtunk a világról, mert a szocializmussal együtt ment a levesbe minden” – mondta például Dévényi István, mire György Zsombor, a lap főszerkesztője megjegyezte:
Egyetértés volt a Flaszter adásában akkor, amikor a következményekről kezdtek el beszélgetni, így a brüsszeli korrupciós visszaélésekről (Eva Kaili volt EP-alelnök ügye – a szerk.), illetve – ehhez hasonlítva – más, általuk kormányközeli szereplőkhöz csatolt ügyekről. Az ilyen eseteket is vizsgáló, napokban felállt hatóságról például így beszélt a főszerkesztő: elképesztő naivitásról árulkodik, hogy az Integritás Hatóság ki fogja majd vizsgálni ezeket, mert ez a rendszer, a NER nem olyan, hogy hajlandó, netán képes lenne megtisztulni, fordulatokat venni, vélekedett.
A legnagyobb összhang azonban akkor alakult ki, amikor a kormányfő és a „kritikus” sajtó kapcsolatát elemezték. Dévényi felvetette, a tyúk és tojás esete, hogy vajon a korszellem alakította-e napjaink politikusait, vagy a politikusok kreálták ezt a korszellemet. Az opportunista, „korszerű” politikusok rájöttek arra, felesleges a „táboron kívülre” beszélni, ha a táborod megfelelő méretű – jegyezte meg, mire Lukács Csaba lapigazgató: „A populista politikusok félnek a konfrontációtól, a tutira mennek.”
Bezzeg 2006-ban – emlékeztetett vissza György Zsombor, amikor a CNN Gyurcsány Ferenccel készíthetett interjút, és fel lehetett neki tenni a következő kérdést: „Ön hazudott?”
„Most nem Gyurcsány Ferencet fogom dicsérni, de annak idején, miniszterelnökként még adott interjút. Nem akárkinek, de azért adott. Ezt most azért leshetjük.”
A főszerkesztő úgy összegzett, egy fokkal akkor jobb volt a helyzet. A számonkérés lehetősége megvolt, ahogy következményei is voltak a dolgoknak, fűzte hozzá Dévényi és Lukács, nagy egyetértésben.
Nyitókép: YouTube