A 8000 kilométeres és 780 hektáros Nagy Zöld Falat 20 afrikai ország együtt építi klímavédelmi célból. A fatelepítés a Szahara-sivatag déli határvonalán valósul meg szárazságtűrő fajokkal – írta az Impress magazin a greatgreenwall.org portálra hivatkozva.
A Nagy Zöld Fal egy „ambiciózus” terv arra,
miként lehet enyhíteni a globális felmelegedés okozta csapásokat, és hogyan lehet megmenti mintegy 232 millió ember élőhelyét.
Az élő fal ötlete először az 1970-es és 1980-as években vetődött fel Afrikában. Akkoriban létrejött egy szervezet is, amelynek tagjai azóta már több tízmillió fát ültettek el.
A projektet az afrikai államfők el is fogadták. A kezdeményezés mögé 11 ország állt be, jelenleg már 20 afrikai ország vesz részt a faültetésben – emlékeztetett a portál.
Újra éled a természet Száhel térségben
A fákból épülő „élő fal” az egész afrikai kontinenst átíveli széltében, az Atlanti-óceántól egészen a Vörös-tengerig. A munka egy olyan „kritikus” területen zajlik, amely egykor füves szavanna volt, de elsivatagosodott.
Most azonban van esély arra, hogy újra életre keljen a Száhel nevezetű térség, hiszen a fáknak nagy szerepük van abban, hogy egy földterület ne sivatagosodjon el. A fatelepítés megkezdése óta az az övezet egyre inkább életre kel – derült ki a cikkből.
A nemzetközi projektről készült videót alább tekinthetik meg:
Nyitókép: Képernyőfotó