Ezúttal Kanada próbálja megmenteni Ukrajnát
Justin Trudeau bőkezűsége légvédelmi rendszerek képében jelenik meg.
A katona szerint hadifogolyként megölik, megnyomorítják őket, ezért harcolnak a végsőkig.
A Reuters Zoomon keresztül interjút készített az Azov ezred parancsnokhelyettesével, Szvjatoszlav Palamarral, aki azt mondta: az oroszok középkori módon ostromolják őket.
„Be vagyunk kerítve, de már nem küldenek nagyobb erőket a védelmünk ellen, leginkább csak légicsapásokat hajtanak végre” – mondta, arra utalva, hogy az oroszok most már egyértelműen a kiéheztetésükre törekszenek.
Hozzátette azt is, hogy egy alkalommal az oroszok harckocsikkal, páncélozott járművekkel megpróbálták megostromolni az Azovstal gyárat, de kudarcot vallottak, azóta nem próbálkoznak ilyennel. A parancsnokhelyettes szerint azért is fontos, hogy kitartsanak a létesítményben, mert amíg ez így van, addig az oroszok nem mondhatják azt, hogy az övék a város.
Az azovos katona elismerte, hogy fogy az élelmük, a vizük és a lőszerük, gyógyszerekből is hiány van, de arra nem utalt, hogy pontosan mennyi áll még a rendelkezésükre ezekből. Elmondása szerint még mindig több száz katonájuk van, és a civilek közül is sokan vannak a gyárban, de őket máshol szállásolták el, mint a fegyvereseket, hogy az oroszok még véletlenük se mondhassák azt, hogy mögéjük bújnak. Hozzátette azt is, hogy a megadás semmiképp sem opció az Azov katonái számára.
„Hadifogolyként is megölik, megnyomorítják őket,
ezért azt javasoljuk, hogy egy harmadik fél garantálja, hogy elhagyhassák a gyárat” – mondta, hozzátéve, hogy Törökországot vagy Izraelt tudna efféle harmadik félként elképzelni.
Szvjatoszlav Palamar végül arról beszélt, hogy az Azov harcosai között „oroszok, bulgárok, krími tatárok, görögök, katolikusok és mások” is vannak, akik nemcsak Ukrajnát védik, hanem „Lengyelországot, Litvániát, Lettország, Észtországot, Moldovát és Grúziát is”, és bíznak abban, hogy ezt a világ is felismeri.
Nyitókép: Képernyőfotó