Zelenszkij nekiment Scholznak is, aki azonban elutasítja az orosz energiahordozók bojkottját

2022. március 29. 21:56

Az MCC szakértője szerint a német koalíció áttért a reálpolitikára, és egyfajta német rezsicsökkentésbe kezdett.

2022. március 29. 21:56
null

Drasztikus gazdasági következményei lennének Németországban az orosz energia azonnali bojkottjának, ezért Olaf Scholz nemet mond Volodimir Zelenszkij ukrán elnök követeléseire – mondta a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézetének igazgatója. Bauer Bence szerint a német koalíció áttért a reálpolitikára, és egyfajta német rezsicsökkentésbe kezdett – olvasható az Infostart cikkében.

A kancellár szerint az energiahordozók bojkottja komoly válságot okozna 

Németország júniustól újabb támogatási csomagot kapnak az adófizetők az energia drágulása miatt. Az ország bár csökkenti orosz energiaimportját,

Magyarországhoz hasonlóan nemet mond az orosz energiahordozók bojkottjára.

A szociáldemokrata kancellár szerint ugyanis az komoly gazdasági válságot okozna. Miként a Frankfurter Allgemeine Zeitung beszámol róla, Olaf Scholz kancellár az ARD közszolgálati tévének a hétvégén azt mondta, hogy elutasítja az orosz energiára vonatkozó bojkottot, mert rengeteg munkahely szűnne meg vele és egész iparágaknak kellene felfüggeszteniük a tevékenységüket.

„Nagyon hasonló helyzetben vagyunk Magyarországon, mint a németek. Németország gázellátásának mintegy 55 százaléka Oroszországból származik, és ez nagy függőséget jelent. Ha most egyik percről a másikra nullára vinnénk le, akkor óriási kihívásokkal küzdene a német gazdaság” – mondta Bauer Bence.

Zelenszkij morális nyomást gyakorol

A cikk emlékeztet: Volodimir Zelenszkij ukrán elnök korábban, március 17-én a Bundestag plenáris ülésén online közvetített beszédében

nekitámadt Olaf Scholz szociáldemokrata kancellárnak, és azt sürgette, hogy vezessenek be bojkottot.

Hevesen kritizálta azt, hogy Németországnak fontosabb a gazdaság, mint az ukrajnai emberéletek. Zelenszkij arra is kitért, hogy az Északi Áramlat 2 megépítése cementet jelentett egy új fal megépítésére, és ugyanúgy falnak nevezte a NATO-csatlakozás és az EU-csatlakozás elutasítását is.

„Morális nyomást gyakorol, hogy felelőssé tegye a német energiaimportot a háború folytatásáért, de ez egy régi narratíva, Magyarországon is tapasztaljuk” – fejtette ki Bauer Bence.

Fotó: Sergei SUPINSKY / AFP

Összesen 133 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tarhonya
2022. március 30. 11:20
Lúzer Zselé talán tanul egy kis tiszteletet.
masikhozzaszolo
2022. március 30. 10:40
Olvasom, hogy a németek betiltják a Z-t. Hm. Zeitung Zelenszkij Schutz Zimmer manok
Vallasz Vilmos
2022. március 30. 08:24
Az első legnagyobb gondja az volt, hogy kirobbanjon egy nukleáris világháború. Most pedig az a legnagyobb gondja, hogy a gazdájának besegítsen Oroszország tönkretételében. Ukrajna lehetett volna egy elkényeztetett elváltszülők gyereke. Anya is és apa is mindent megtesz érte, két szülinap, két karácsony, stb. Nyugat és a kelet is egyaránt kedves lett volna vele, ha nem lázítják fel a népet a nato tagság és uniós csatlakozás miatt.
Megtalálta
2022. március 30. 08:13
"Az MCC szakértője szerint a német koalíció áttért a reálpolitikára" Már épp itt volt az ideje, hogy a németek a realitással is foglalkozzanak, ne csak a napelemes zöld transztehenekkel.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!