Ilyen veszteségekkel járna egy orosz–amerikai atomháború (videó)

2022. március 29. 16:41

A konfliktus első néhány órájában 90 millió halottra és sérültre lehetne számítani.

2022. március 29. 16:41
null

A videót a Princeton Egyetem Science and Global Security (SGS) kara készítette el, és az apropó mi más is lehetne, mint hogy

növekszik egy nukleáris konfliktus kialakulásának a veszélye.

Habár ez utóbbi fordulat a szélesebb közvélemény számára csak az utóbbi hónapban vált világossá, valójában – mint a kar honlapján olvasható – a kockázat már leglább két éve emelkedőben van, hiszen mind az USA, mind Oroszország elkezdett hátat fordítani a korábbi, lefegyverzésről és fegyverkontrollról szóló szerződéseknek, új nukleáris eszközök fejlesztésébe fogtak, ráadásul a körülményeket is úgy alakították, hogy

ilyen eszközök bevetésére sor kerülhet.

A szimulációhoz felhasználták a nukleáris fegyverekkel kapcsolatos elérhető adatokat, és ez nem csak az eszközök mennyiségét és összetélét jelenti, hanem azt a valószínű sorrendet is, amelyben ezek a fegyverek bizonyos célpontok ellen bevetésre kerülnének.

A halálozás és a veszteségek száma a konfliktus minden fázisában a NUKEMAP adatainak a felhasználásával került kiszámításra, és a halálozások esetén ez az azonnali halált jelenti, tehát nem veszi számításba a sugárfertőzés és egyéb további események során bekövetkező későbbi elhalálozásokat.

A konfliktus első néhány órájában 90 millió halottra és sérültre lehet számítani

– ami nagyjából a második világháború teljes időszakának halálozási számának felel meg.

A videót az alábbiakban tekintheti meg:

Nyitókép: Sepah News / AFP

Összesen 67 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
barnabibambi
2022. március 31. 17:59
Fikció minden amit a várható atomháborúról írnak ,mondanak stb.Egy atomhatalom amely vesztésre áll nem számolgat hanem cselekszik.Tehát fikció hogy az atomháború 9-10 tízmilliós város elpusztításával befejeződne.Az elsődleges célpontok egy atomháború esetén a vesztésre álló atomhatalom a nagy pusztításra koncentrál és csak az első csapást a kiemelt stratégia célokra mérné.Szóval a közigazgatási centrumok kisebb veszteséggel könnyebben elpusztíthatók mint egy atom támaszpont vagy egy atom tengeralattjáró.Bukfenc logikával nem lehet atom háborút nyerni azaz hülye propaganda az elemzés,jóslás vagy más amivel beállítják hogy egy atomháború túlélhető.Egy atomháborúba mindent kilőnek ami kilőhető mert mindent eldönt a gyorsaság.Nincs lehetőség latolgatni, átsorolgatni a célpontokat mert az időt igényel főleg most amikor már hadrendbe álltak a hiperszónikus fegyverek amelyek adott esetbe néhány percen belül elérik a célpontokat.
Rdvd
2022. március 30. 09:12
Javaslatom a D terv lenne, a Bering-szorosnál kezdjék ezt el, ott rendezzék le egymást...
sorivo4
2022. március 30. 02:05
Az a baj, hogy az USA arra nagyon vigyáz, hogy ne a saját farkával verje. Úgyhogy az első rakéták valószínűleg nem oda, hanem Európába csapódnának be. Meg persze azt se felejtsük el, hogy a rakéták egy részét lelövik. És hol lövik le? Hát Európa fölött, ami fölött átrepülnek és ahova az amerikai rakétavédelem telepítve van. A lelőtt rakéta pedig rádióaktív permetként hullik alá elég nagy területet beborítva.
HunCsz
2022. március 29. 22:35
Miért nem azt a kurva New yorkot és Washington modellezik amikor ez az ő háborujuk
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!