Putyin: Az ukránok állítólag készek végrehajtani a minszki megállapodásokat

2022. február 21. 17:32

Emmanuel Macron francia elnök telefonbeszélgetésük alkalmával arról biztosította, hogy a kijevi vezetés kész végrehajtani a minszki megállapodásokat, és friss elképzeléseken dolgozik a két kelet-ukrajnai szakadár régió területén rendezendő választások kérdésében – közölte hétfőn Vlagyimir Putyin orosz elnök.

2022. február 21. 17:32
null

Az állami televízióban közvetített nyilatkozatával az orosz államfő Dmitrij Kozaknak, az orosz elnöki apparátus helyettes vezetőjének azon helyzetértékelésére reagált, miszerint a dolgok jelen állása szerint Kijev sosem fogja megvalósítani a Donyec-medencei helyzet rendezéséről szóló megállapodásokat.

Függetlenségük elismerésére kérik Putyint a szakadár kelet-ukrajnai „népköztársaságok”

Függetlenségük elismerésére és katonai együttműködésre kérte hétfőn Vlagyimir Putyin orosz elnököt a két kelet-ukrajnai szakadár „népköztársaság”.Az egyeztetett felhívást az orosz televízióban ismertette az önhatalmúlag kikiáltott donyecki, illetve luhanszki „népköztársaság” vezetője, Denisz Pusilin és Leonyid Paszicsnik.    

– közölte Pusilin, a „nép nevében” felszólítva Oroszországot a függetlenség elismerésére és az Oroszország és Donyeck közötti együttműködésre, egyebek mellett katonai téren. Paszicsnik Luhanszkból az orosz televíziónak nyilatkozva arra kérte  Putyint, hogy „a köztársaság népének tömeges halálát elkerülendő” ismerje el a „Luhanszki Népköztársaság” szuverenitását és függetlenségét.    

Az orosz alsóház február 15-én szavazott meg egy, Putyinhoz intézett felhívást arról, hogy Oroszország ismerje el a nyolc éve orosz támogatással Kelet-Ukrajnában a kijevi hadsereg ellen harcoló területek függetlenségét. A nyugati országok azzal vádolják Moszkvát, hogy mintegy 150 ezer katonát vonultatott fel az ukrán határ közelében, és valódi vagy megrendezett ürügyet keres fegyveres beavatkozás indoklásához. Moszkva a Szovjetunió felbomlása után több volt tagköztársaságban is támogatott szakadár területeket, így a 2008-as georgiai villámháború után elismerte Dél-Oszétia és Abházia függetlenségét.

(MTI)

Fotó: Beata Zawrzel / NurPhoto / NurPhoto via AFP 

Összesen 45 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tetx
2022. február 21. 23:25
8 évig szokásuk szerint hazudoztak összevissza mint minden másban, nyilván pont most kezdenek igazat mondani.
Zod
2022. február 21. 19:43
Putyin el fogja ismerni a szakadár területeket független államként. https://www.rt.com/russia/550139-russia-recognizes-independence-donbass/ "Russian President Vladimir Putin has told foreign leaders that Moscow is likely to officially recognize the sovereignty of the the two breakaway regions in Ukraine's war-torn east." Elege lett az ukrán ígéretekből. Kijev kap szépen egy befagyott konfliktust, és teljesen tönkremegy. Megérte rugdosni a medvét.
Agnieszka
2022. február 21. 19:32
Volt egyszer egy délszláv háború, az EU már akkor teljesen reménytelen volt a Karl Bildttel együtt. Gyászos emlékek.
Tóth Zoltán
2022. február 21. 18:47
Egy frissen közölt, igen informatív riport kapcsán (ajánlom mindenkinek: https://www.portfolio.hu/global/20220221/igy-gondolkodik-putyin-az-egykori-kemfonok-szerint-az-mi6-korabbi-vezetoje-a-titkosszolgalatok-szereperol-is-beszelt-527685 ) szeretnék korábbi kommentjeimre is hivatkozva (https://azonnali.hu/cikk/20220215_tobb-csapatot-is-visszavon-oroszorszag-az-ukran-hatarrol#comment-5736312551 + https://azonnali.hu/cikk/20220217_az-ukran-zaszlo-szineivel-vilagitottak-ki-a-szlovak-elnoki-palotat-szerda-este#disqus_thread + https://azonnali.hu/cikk/20220128_biden-figyelmeztette-zelenszkijt-februarban-tamadhatnak-az-oroszok#disqus_thread + https://azonnali.hu/cikk/20220219_oroszorszag-most-epp-nuklearis-raketakat-tesztel#disqus_thread ) figyelmeztetni: korántsem szabad megfeledkezni Putyin talán legjelentősebb fegyverneméről - a hadifortélyról! Bár a jelenleg is eszkalálódó konfliktus leglátványosabb színterei betöltik a nemzetközi híradásokat, s ezeket nem is szeretném kétségbevonni, de talán éppen ezért is, legalább gyanakvás szintjén érdemes tágabb perspektívával körültekinteni! Vajon kizárólag Ukrajna kerülhet bajba? Miként a fentebb hivatkozott kommentjeimben - egy példa kedvéért - rendre visszatértem rá, Észtországnak éppúgy lehet félnivalója, s könnyen megeshet, hogy miközben az egész világ a Donbasz felé sasol, aközben feléjük (náluk és a határaik mentén) történik valami "váratlan" fejlemény. Mely akár kísértetiesen hasonlíthat a Kelet-Ukrajnában 2014-ben lezajlottakhoz. Érdemes lenne elgondolkozni azon, hogy az elmúlt időszakban a koordinált, nagy volumenű, villámgyors csapatmozgatást (akár a távolkeletről!) alaposan begyakorló orosz haderő számos egysége - a CNN friss adásában közreadott térképek alapján - Fehéroroszországban szétszórtan lokalizált, jelentős részben a Baltikum közelében. Ideális helyzetben egy balti művelet támogatására (akár még saját oldalról)! Gondoljunk bele: mi történne, miként folytatódhat a jelenlegi konfliktus, amennyiben egy EU- és NATO-tag országban belső lázongás, majd polgárháború törne ki? Milyen kihatása lehetne ennek az ukrajnai helyzetre? Mennyiben befolyásolhatná az Ukrajnát támogatókat? Miként hatna a NATO képességeire? És legfőképp: VAJON PUTYIN KIHAGYNÁ EZT?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!