A brüsszeli migrációs és integrációs politika csődje nap mint nap életeket veszélyeztet
Magyarországon ilyen nem fordulhat elő.
Habár a jelentésben az EU-s intézet leszögezi, hogy az csupán az Átlátszó munkatársainak véleményét tükrözi, a jogállamisági jelentésben mégis tényként hivatkozzák az anyagot.
Elkészítette Médiapluralizmus Monitorját a Robert Schuman Centre. A kutatóközpont elemzésének célja, hogy bemutassa országokra lebontva a média állapotát, részletezve a médiapluralizmust és a média szabadságát fenyegető veszélyeket – ismerteti a Transzparens Újságírásért Alapítvány.
A portál ismertetése szerint a kutatási folyamat úgy működik, hogy a Centre for Media Pluralism and Media Freedom felkér minden országból kutatókat, hogy töltsenek ki egy 200 kérdésből álló kérdéssort. Ezek a kérdések alapvetően négy fő területre koncentrálnak, úgy mint: az alapvető jogok védelme és érvényesülése, a média sokszínűsége, a média politikai függetlensége és a társadalmi reprezentáció sokszínűsége.
A probléma az alapítvány szerint a szerzők és hivatkozásaik körében keresendő. Mint fogalmaztak, megfigyelhető, hogy jelentős mértékű a saját publikációk hivatkozása, amikor a szerzők vagy a saját korábbi tanulmányaikra vagy a kutatásban résztvevő szakértő cikkére hivatkoznak. Alapvetően kormánykritikus intézetek (TASZ, Mérték, Átlátszó, Média1) vagy saját publikációkra történik a hivatkozás”
Megemlítik továbbra azt is, hogy az adatgyűjtést végző kutatók Bátorfy Attila és Szabó Krisztián. Míg Bátorfy oktató az ELTE Médiatudományi tanszéken, addig Szabó Krisztián az intézmény tanulója.
S bár a jelentésben az EU-s intézet leszögezi, hogy az csupán a nemzeti kutatócsapat munkatársainak véleményét tükrözi, a jogállamisági jelentésben mégis tényként hivatkozzák az anyagot.
Nyitókép: YouTube