A román párt elnöke szerint a fő probléma az RMDSZ-szel van, amely az etnikai problémák fő gyökere, és nem ők, hanem az RMDSZ élezi a nemzetiségi ellentéteket politikai számításból. George Simion úgy véli, hogy az Orbán Viktor és a lengyel PiS által fémjelzett jobboldali irányvonal Románia számára is nagy lehetőségeket nyit. „Nem ellenezzük Brüsszelt és mindazt, ami a funkciója, problémánk a jelenlegi brüsszeli bürokráciával van, ami ugyanúgy uniformizálni kíván minket, európaiakat, ahogy azt legutóbb a kommunisták akarták” – jegyezte meg a pártvezető.
A magyar autonómia kapcsán már nem akar egyezkedni az AUR elnöke
„Fontos, hogy a Romániában élő magyaroknak kell legyenek saját templomaik, joguk a nyelvükhöz és iskoláikhoz, de az autonómia egy olyan ügy, amiről nem nyitunk tárgyalást... Bizonyos demokratákkal ellentétben velünk legalább lehet beszélni róla, majd megegyezhetünk abban, hogy egyetértünk abban, hogy nem értünk egyet. Az autonómia rengeteg problémát kreálna a román nemzetállam számára, hogy miket, azt láthatjuk már Spanyolországban” – véli.