Magyar Péter lesz az elmúlt ezer esztendő legjobb miniszterelnöke
Most nem szabad hibázni, Trump elfoglalta a Facebookot, azonnal távozni kell róla!
Ma reggel megérkezett az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézethez a kínai oltóanyag dokumentációja – számolt be Szíjjártó Péter a Facebookon
„A magyar szakemberek most nekiláthatnak annak a vizsgálatnak, amelynek eredményeként eldönthetik, hogy engedélyt adnak-e a kínai oltóanyag magyarországi használatára. A vakcina biztonságossága nem politikai vagy ideológiai, hanem szakmai kérdés. Amennyiben a szakemberek pozitív döntést hoznak, azonnal megkezdjük az oltóanyag importjára vonatkozó szerződés megkötését” – írta posztjában a külügyi és külgazdaságoi tárca vezetője.
Menczer Tamás a múlt héten közölte, hogy hazánk három kínai céggel állt kapcsolatban: két magán és egy állami vakcinagyártóval. Mivel a vakcina fejlesztésében az állami gyártó tart előrébb, és még az idén tömeges oltást tervez a cég, így ennek dokumentációit kérte el Magyarország.
Szerdán jelentek meg az első adatok a kínai vakcina hatékonysága kapcsán. Ekkor az Egyesült Arab Emírségek egészségügyi minisztériuma jelentett nyolcvanhat százalékos a hatékonyságot a Sinopharm kínai állami gyógyszertártó vállalat koronavírus elleni vakcinájára. Ez volt az első, nyilvánosságra hozott adat a kínai vakcina hatékonyságáról, mivel korábban maga a vállalat sem közölt róla információkat.
A közel-keleten, így az emírségekben szeptember elején kezdték meg a Sinopharm vakcinájának vizsgálatát 31 ezer önkéntes, köztük Mohamed bin Rasíd Ál Maktúm miniszterelnök bevonásával 125 országból. Korábban több ország – köztük Bahrein – is adott „vészhelyzeti engedélyt” a Sinopharm vakcina használatára, Marokkó pedig már nagy tételben rendelt belőle.
Az arab ország minisztériumának közleményében nincs szó a vakcina mellékhatásairól, arról sem, hogy hányan betegedtek meg tőle, vagy hányan estek át placebokontrollon. A tárca csak annyit közölt, hogy nem merültek fel „komoly biztonsági aggodalmak”.
A Sinopharm vakcinája az emberi sejtekben szaporodni képtelen, inaktív vírust tartalmaz, amely a szervezet saját immunreakcióját váltja ki, a vezető nyugati oltóanyaggyártók – például a Pfizer és a BioNTech – egy újfajta, eddig sosem használt, úgynevezett mRNS-alapú vakcinát kínálnak, amely a vírus tüskeproteinjének örökítőanyagát hordozó ribonukleinsav (RNS) segítségével alakít ki védettséget az emberi szervezetben.
(MTI)