Nekünk a hazánk az anyanyelvünk – Pigniczky Réka a Mandinernek
Az amerikai–magyar rendezővel inkubátorlétről, kettős identitásról beszélgettünk, és arról, mire tanít a cserkészet.
A hegyeshalmi határátkelőnél adják át vasárnap a Magyar Cserkészszövetség képviselőinek a Betlehemi Békelángot az osztrák cserkészek.
A hegyeshalmi határátkelőnél adják át vasárnap a Magyar Cserkészszövetség képviselőinek a Betlehemi Békelángot az osztrák cserkészek. Idén a hagyományos nemzetközi átadó, a járványhelyzetre való tekintettel, elmarad, de a cserkészek ismert leleményessége miatt kreatív módon idén is eljuthat mindenkihez a Láng; a nyugati határon átvett „staféta” továbbadása Erdély irányába történik meg.
Az ezt követő fővárosi eseményt online közvetíti az MCSSZ Facebook-oldalán. Beszédet mond Bedekovics Péter református lelkész, az MCSSZ országos elnöke és Kispál György, a Csepel II. Jézus Szíve Plébánia plébánosa.
Az eredetileg „Betlehemi Békeláng” (Friedenslicht aus Betlehem) akció kezdeményezése 1986-ban Ausztriából indult. Azóta minden évben, advent kezdetén Betlehemben, a Születés Barlangjában ünnepélyesen meggyújtanak egy gyertyát, amelyet azután az osztrák televízió és légitársaság segítségével Bécsbe visznek, ahol az Osztrák Cserkészszövetség (PPÖ) által szervezett ökumenikus istentiszteleten veszik át más országok cserkészei.
Magyarországon minden évben Budapest egyik templomában (szintén ökumenikus istentisztelet keretében) fogadják a Betlehemi Békelángot, évenként fölváltva egy katolikus vagy protestáns templomban. A Láng onnan a magyar cserkészek révén jut el az ország minden részébe. A Láng elsősorban arra emlékeztet a cserkészek közleménye szerint, hogy Isten egykor emberré lett, és ma is közel van hozzánk, szeret minket. Ugyanakkor a Láng a béke hírnöke is: továbbadása az embertársainkhoz fordulás jele; áll a közleményben.
Fénykép: Magyar Cserkészszövetség