Sokféle módon megálmodták már a jövőt, nem egy esetben akár legitimálva mások életének kioltását, és nem ritkán ebből még sportot is űztek. 25 éve az Epic is így tett, ami sokak életét változtatta meg.
p
0
0
2
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 57 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Nem pontosan érthető, hogy mi a felháborodás morális alapja, amikor pl. egy Lovas Pista halálhírét kommentálják a túloldalról hasonló stílusban.
Már ha lehet kommentálni...
Ormos egy kitűnő történész volt, szép kort élt meg, egy termékeny életút és egy gazdag hagyaték maradt utána.
Idézem Ormos Mária véleményét arról, hogy a szovjetek még ebben is túltettek a németeken: "Az is mérlegelést kíván, hogy a meglehetősen változatos náci módszerek körében az egyéni titkos politikai gyilkosság nem volt ismeretes."
Forrás: Magyarország a két világháború korában, 1914-1945, Csokonai kiadó, 1998, 230.old.
A Göbbels naplója válogatásból, amihez ő írta az előszót, különös módon pont néhány igen érdekes magyar vonatkozású bejegyzés maradt ki, amiben Göbbels Horthyt és körét ostorozza keményen. Talán nem fértek bele a nácibarát Horthy imázsba, amit a Rákosi-korszak óta ápol a történésszakmát meghatározó kör.
A Pádovától Trianonig c. könyvében meg sem említi, hogy Franchet d'Esperay francia expedíciós erői milyen kevesen és milyen ramaty állapotban voltak, pedig az irodalomjegyzékben szerepeltet néhány idevágó francia forrást. Vagy nem olvasta őket, vagy nem fértek bele abba a koncepcióba, miszerint Károlyiék nem tehettek semmiről, nem volt mit tenni Trianon ellen.