Pert indít a 444 ellen a Miniszterelnökség
Gulyás Gergely ragaszkodik a magánélet legszigorúbb védelméhez.
Cannabis sommelierek, selfie szakértők és a többiek: az Alapjogokért Központ szemléje a PC-hírek világából.
Az Alapjogokért Központ szemléje
„Ha Ön munkanélküli szociológus, esetleg a világ szörnyűségén fanyalgó bölcsész, vagy éppen hivatásválasztás előtt álló haladó fiatal, ne keressen tovább: Trudeau Kanadájában ugyanis elindult az első cannabis sommelier képzés! A Globe and Mail újságírója már el is végezte a tanfolyamot – értékes tapasztalatait pedig most hűséges követőink is elolvashatják. Kiderül például, hogy a drogozásnak is van etikettje, ráadásul az írásban a téma valódi szakértői is szót kapnak: Andrew Freedman youtouber (igen, ez egy státusz) például 12 éves kora óta gyakorolja az újkeletű mesterséget, a jobbtól pedig sohasem szégyen tanulni. Nem lehet azonban mindenki a mámor szakértője, valakiknek a maradiságban szenvedő polgártársak számára is utat kell mutatnia. A nemes feladat elvégzésére természetesen a progresszív politikai pártok hivatottak; de mi van akkor, ha a legliberálisabbak sem alkalmasak a küldetésre?
Az Alapjogokért Központ grafikája
Történt ugyanis, hogy a rendkívül nagy befolyással rendelkező német liberális párt szégyent hozott a haladás eszméire azzal, hogy alig fogadott soraiba nőket – derül ki a Welt tudósításából. A probléma megoldása ugyanakkor nem egyszerű, mert a Guardian tényfeltáró riportja szerint a szélsőjobb pártokban éppen, hogy túl sok a nő. Ki érti ezt? A Sydney Morning Herald újságírójának lehet, hogy megvan a válasz: a tudományosan alátámasztott magyarázat szerint ugyanis a nők elveszítették tudatosságukat, és alárendelik magukat a „férfielnyomásnak”. A haladó ausztrál újság cikke rámutat, hogy a férfiak a szelfiket is kisajátították, az ügyben pedig egy igazi szelfiszakértő is megszólal! Az Independent ezzel szemben úgy véli, a „szexista” reklámok felelősek mindenért: a hirdetések szereplőinek nemi megoszlásáról készült felmérés szerint ugyanis a nők rendkívül trükkös elnyomástól szenvednek. Hiába van 67%-os fölényük a hirdetések szereplői gárdájában, ha a sok női karakter nem „prominens” szerepben jelenik meg, vagyis – haladóról magyarra fordítva – hagyományos szerepeikben ábrázolják őket. A népi bölcsesség szerint január 25-én, Pál napján fordulnak a medvék másik oldalukra, ha úgy találják, hogy lesz még zordabb is a tél az elkövetkezőkben.
Január 26. viszont Ausztrália nemzeti ünnepe. Legalábbis egyelőre. Kiderült ugyanis, hogy a szigetország haladóinak kicsiny csoportja szerint a dátumválasztás elfogadhatatlan; mivel a XVIII. században ezen a napon léptek a britek először Ausztrália partjaira, ez pedig az őshonos lakosság számára az elnyomás kezdetét jelentette. Hogy ez eddig miért nem zavart senkit? – kiderül a Newsweek cikkéből. Nemcsak a nőket nyomják el azonban a Földtányéron, hanem a feketéket és a homoszexuálisokat is, ezért a jelenleg érvényes polkorrekt szabályok szerint őket parodizálni súlyos bűn. Főleg akkor, ha az elkövető fehér és heteroszexuális műsorvezető.
A humor legális formáiról a Vice cikkében tájékozódhat a nagyközönség, a Newsweekből pedig az is kiderül, hogy a mesterséges intelligencia is rasszista, maradi és korlátozott: a színesbőrű nőket ugyanis a legfejlettebb rendszerek is sokszor férfiként azonosítják.
Heti gyűjtésünkben szó esik még Kalifornia első „gender-inklúzív” zsidó gyermektáboráról, ahol a fiúk nem csak egy faházban aludhatnak a lányokkal, de már zuhanyzóik közösek – sőt, immáron „nembináris” tábortüzet is gyújthatnak a kis táborozók! Az ideológia iránt még kevésbé elkötelezettek mindezen túlmenően tippeket kaphatnak maradi barátaik kezeléséhez: a Metro tanácsadója meséli el, mit csinált, amikor kiderült, lakótársai nem csak konzervatív szavazók, de a migrációt sem támogatják. Mindezekről és sok másról is olvashatnak az Alapjogokért Központ heti sajtószemléjében. Rajta hát!”
A teljes szemle itt olvasható.