Húszan meghaltak egy brazil börtönből való szökési kísérlet közben

2018. április 11. 07:39

Legkevesebb húsz halálos áldozatot követelt egy tömeges szökési kísérlet Brazília egyik börtönében.

2018. április 11. 07:39

Legalább húsz halálos áldozatot követelt kedden egy tömeges szökési kísérlet az egyik észak-brazíliai börtönben – jelentette a Globo nevű hírportál és több más brazil médium.

A foglyok szökésében segédkező támadók robbantással próbáltak rést ütni a Belem városi Santa Izabel börtön falán, bentről pedig felfegyverzett foglyok működtek együtt az akcióban. A robbantást követően kialakult tűzpárbajban egy rendőr és 19 fogoly vagy támadó vesztette életét, néhány további ember pedig súlyosan megsebesült. A hatóságok egyelőre nem közölték, hogy hány elítéltnek sikerült megszöknie.

Emberi jogi aktivisták folyamatosan bírálják a brazíliai börtönviszonyokat, azt állítva, hogy a dél-amerikai országban átlag 70 százalékkal vannak túlzsúfolva a büntetésvégrehajtási intézmények, és azokat részben bűnbandák ellenőrzik. A brazil börtönökben időről időre lázadások robbannak ki vagy a foglyok bandái közötti összecsapások. A 432 elítélt fogva tartására méretezett belemi intézményben a szökési kísérlet előtt 632 fogoly volt összezsúfolva.

(MTI)

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!