Ungár Péter a Reakcióban: Az Európai Parlament kontraszelektált társaság
Mi lesz az LMP-vel a Csárdi-ügy után? Mit gondol Magyar Péterről és rajongóiról? Merre tovább, zöldmozgalom? Mi várható az amerikai elnökválasztáson?
A toleranciát általában jó dolognak tartják, de nem magától értetődő, hogy miért.
Napi Maxima - Szalai Zoltán rovata
„A toleranciát általában jó dolognak tartják, de nem magától értetődő, hogy miért. Hogyan lehet jó, ha megengedjük azt, ami erkölcsileg helytelen? Úgy látszik, hogy a tolerancia az akarat vagy az erkölcsi meggyőződés gyengeségét jelenti. (…) Erkölcsi szempontból a toleranciát mint szükséges rosszat fogadjuk el, de az attól még rossz marad, hiszen azt követeli meg, hogy erkölcsi meggyőződésünkkel ellentétesen cselekedjünk, illetve megengedjük az erkölcsi rosszat akkor is, ha megakadályozhatnánk.”
John Kekes: Az egalitarizmus ellen. Attraktor, 2004, 186.
John Kekes (1936) magyar származású amerikai konzervatív filozófus, az Albany-i Egyetem nyugalmazott professzora. Kekes ateista, szkeptikus gondolkodó, aki leginkább a kortárs, modern, egyenlőségelvű liberalizmus kritikájáról ismert. Magyarul megjelent kötetei: Az egalitarizmus illúziói; A liberalizmus ellen; A konzervativizmus ésszerűsége; A gonoszság gyökerei.
(Az idézetet köszönöm Szilvay Gergőnek.)