Alkoholistaként, elfeledve halt meg a Sztahanov-modell névadója
A donyecki bányász, Alekszej Sztahanov Sztálin halála után már nem volt fontos. .
A Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke a protestáns múltfeltárásról tartott hétfői budapesti konferencián halálos paradoxonnak nevezte hogy a református egyház annak idején kompromisszumokat kötött egy olyan politikai hatalommal, amely indulásától kezdve az egyik fő programjának tekintette az egyházak megszüntetését.
Halálos paradoxonnak nevezte a Magyarországi Református Egyház (MRE) zsinatának lelkészi elnöke a protestáns múltfeltárásról tartott hétfői budapesti konferencián azt, hogy a református egyház annak idején kompromisszumokat kötött egy olyan politikai hatalommal, amely indulásától kezdve az egyik fő programjának tekintette az egyházak megszüntetését.
Bogárdi Szabó István köszöntőjében kiemelte: 1919-ben, a tanácsköztársaság idején úgynevezett egyházlikvidáló bizottságokat állítottak föl a kommunisták, és noha 1948 után már nem használtak ilyen durva kifejezést, az Egyházügyi Hivatal és a kommunista pártállam végső célja is az egyházak megszüntetése volt. Hafenscher Károly, a Reformáció Emlékbizottság munkáját segítő miniszteri biztos hangsúlyozta, hogy ezek az utolsó pillanatok, amikor még „a szemtanúk, a szenvedő alanyok egy része is közöttünk van”, és rögzíteni lehet visszaemlékezéseiket.
Hozzátette: a kép, amit a közelmúlt feldolgozása ad, nem fekete-fehér, ezért „fontos az érzékeny, finom megkülönböztetni tudás”.
(MTI)