A jelentkezés elindításáról szólva kifejtette: az csak elektronikusan kezdeményezhető a Felvi weboldalán. Ott az E-jelentkezés funkciónál kell regisztrálni, utána megadni a személyes adatokat, majd jelezni, hogy milyen felsőoktatási képzésekre szeretne az illető jelentkezni. Meg kell adni az érettségi évét, a középiskola típusát, tehát egy sor olyan kérdésre kell válaszolni, amelyek alapján, a jelentkező adatai pontosan feldolgozhatók. Kiemelte: a felvételizőnek február 15-ig kell feltölteni azokat a dokumentumokat, amelyek rendelkezésére állnak és aztán július 12-ig a papírok kiegészíthetők azokkal, amelyeket addig szerez meg.
Stéger Csilla felhívta a figyelmet arra, hogy a február 15-i jelentkezési határidő éjfélkor jár le, és utána fontos, hogy minden felvételiző hitelesítse a jelentkezését. Ennek két módja van. A kényelmes az, ha ügyfélkapuval rendelkezik a jelentkező, ebben az esetben a Felvi weboldala átdobja őt az ügyfélkapus azonosításra, és egy perc alatt a lezárt, mentett jelentkezést hitelesíteni tudja. A másik verzió az, hogy ha nincs ügyfélkapuja valakinek, akkor az E-felvételi felületéről kinyomtatott és aláírt hitelesítő adatlapot kell postára adnia (cím: Oktatási Hivatal, 1380 Budapest, Pf. 1190). A hitelesítés határideje február 20. A későbbi időpontban már nincs lehetőség a pótlásra – zárul a család.hu felhívása.