A szociális ügyekért és a társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár az ombudsman kérdéseire küldött válaszában fontosnak tartotta, hogy az elektromos kerekesszéket használó, súlyosan mozgáskorlátozott emberek érdeke és emberi méltósága ne sérüljön a betegszállítás során, ezért indokoltnak tartotta a betegszállítás szabályozásának felülvizsgálatára irányuló kezdeményezést az egészségügyi és a szociális ágazat együttműködésével.
Az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala szerint az egészségügyért felelős államtitkár az elektromos kerekesszékek használatának jelentős növekedése miatt ugyancsak egyetértett azzal, hogy szükséges lehet a jogszabály felülvizsgálata, ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy az esetleges jogszabály-módosítás jelentős anyagi kihívás elé állítaná a betegszállító szolgáltatókat, és az esetleges pénzügyi források hiánya számos szolgáltatót lehetetlenítene el, ami a betegszállítás ellátását is veszélyeztetné.
Székely László ombudsman ennek alapján az emberi erőforrások miniszterét kérte fel, hogy az egészségügyért felelős államtitkárság bevonásával fontolja meg a betegszállítás szabályozásának módosítását, és mérje fel, milyen pénzügyi és infrastrukturális feltételek szükségesek ahhoz, hogy valamennyi típusú kerekesszék szállítható legyen a betegszállító járművekben.