A programban – amelynek a pályázati kiírása már megjelent – a Családbarát Ország Közhasznú Nonprofit Kft., a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ, az Országos Tisztifőorvosi Hivatal, a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal, valamint a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság vesz részt, a családügyi államtitkárság koordinálásával.
Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkár azt mondta, a cél az, hogy az érintett családok megkapják a megfelelő szakmai segítséget, a lehető leghamarabb. Azt is szeretnék, hogy a fejlesztésre szoruló gyerekek családja ezt a helyzetet ne stigmaként élje meg, és a társadalom nyitottabban, segítőkészen forduljon feléjük. Kiemelte, soha ilyen nagy összeg nem állt még rendelkezésre a kora gyermekkori intervenció fejlesztésére. Azokban a régiókban, ahol az ellátás még hiányos, ahol nehezebben férnek hozzá ehhez, helybe viszik majd a szolgáltatásokat, hogy ne a családoknak kelljen sokat utazniuk.
Czeizel Barbara, a kora gyermekkori intervencióért felelős miniszteri biztos, a most induló program gazdája, azt mondta, hogy minden ötödik-tizedik kisgyermekkel van valamilyen, a fejlődését érintő teendő, és a legfőbb kérdés az, hogy a szülők mielőbb eljutnak-e a megfelelő szakemberhez. Közölte, hogy Magyarországon számtalan fejlesztési módszer létezik, de a szülők nem tudják, mely problémával milyen életkorban kikhez lehet fordulni a szakorvosi kivizsgálás, majd az ellátás szempontjából. Beszélt arról, az idegrendszeri fejlődési rendellenességek 98 százaléka mögött a méhen belüli, a szülés körüli vagy az azt követő probléma állhat, és ezek felismerése után tudnak a szakemberek különböző terápiát, fejlesztéseket javasolni.