A háromgyermekes levélíró azzal fordult a szakértőkhöz, hogy milyen módon juthat a CSOK-hoz, ha az általa támogatásra kinézett családi házat nem kivitelező cég, hanem egy magánember építi.
A válasz:
A válaszban arra hívják fel az érdeklődő figyelmét, hogy a CSOK-ról szóló kormányrendelet egyrészt valóban rendelkezik arról, hogy olyan új lakások támogathatók, amelyek 2008. július 1. óta kaptak használatbavételi engedélyt, és amelyeket gazdálkodó szervezet épített azzal a céllal, hogy azt magánszemély számára értékesítse. Vagyis olyan ingatlan esetében, amelyet egy magánszemély épített, és már elkészült, már csak a használt lakásokra vonatkozó szabályok szerint igényelheti a három gyermekes család az otthonteremtési támogatást.