Orbán: Brüsszelnek meg kell hallania az emberek hangját

2016. június 24. 08:32

A magyar kormányfő szerint tiszteletben kell tartani a britek döntését, mert minden nemzetnek joga van ahhoz, hogy a saját sorsáról ő maga döntsön. Orbán Viktor a brit népszavazás legnagyobb tanulságának azt tartja, hogy Brüsszelnek meg kell hallania az emberek hangját.

2016. június 24. 08:32

Orbán Viktor miniszterelnök azt tartja a brit népszavazás legnagyobb tanulságának, hogy Brüsszelnek meg kell hallania az emberek hangját. A kormányfő péntek reggel azt követően nyilatkozott így a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában, hogy a brit EU-tagságról tartott csütörtöki népszavazáson győzött a kilépést pártoló tábor.

Orbán Viktor szerint elemezni kell, hogy milyen ügyek voltak meghatározóak a brit EU-tagság vitájában. Úgy látja, a döntő erejű kérdés a bevándorlás volt. A britek keresték arra a kérdésre a választ, hogyan tudnak ellenállni a modern kori népvándorlásnak, hogyan tudják továbbra is saját kezükben tartani az életüket, „hogyan tudják megtartani a szigetüket” – fogalmazott, hozzátéve: úgy tűnik, a britek nem voltak elégedettek azzal a politikával és védelemmel, amit ebben a helyzetben az Európai Unió nyújt. Tiszteletben kell tartani a britek döntését, mert minden nemzetnek joga van ahhoz, hogy a saját sorsáról ő maga döntsön – hangoztatta.

A miniszterelnök azt is mondta: Magyarország azért tagja az uniónak, mert „hiszünk egy erős Európában”. De „Európa csak akkor erős, ha az olyan nagy jelentőségű kérdésekre, mint a bevándorlás, olyan válaszokat tud adni, amelyek nem meggyengítik önmagát, hanem megerősítik. Ezeket a válaszokat az EU nem adta meg, sőt ellenkező válaszokat adott” – fogalmazott.

Orbán Viktor közölte, hogy az EU miniszterelnökei folyamatosan egyeztetni fognak a kialakult helyzetről, a V4-es vezetők pedig – telefonon – külön körben is tárgyalnak majd. Megjegyezte, most egy hosszabb jogi folyamat következik, de erről egyelőre nem érdemes nyilatkozni. Az a megoldás tűnik kézenfekvőnek – fűzte hozzá –, hogy Nagy-Britannia a tagságról szóló szerződés helyett megállapodást köt az EU-val, és abban rendezi a felmerülő kérdéseket.

Összesen 109 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
mokány
2016. június 25. 23:16
Juncker megmondta, hogy Ő és Merkel-né, globális feladatot teljesítenek. (a bevándoroltatással kapcsolatos nyilatkozatát a Mandiner szemlézte.) Tehát, ezek már a szépszóból nem értenek. Ezért fölösleges és csak időhúzó, az őszi népszavazás. Aux armes citoyens!
csurcsányi
2016. június 24. 22:59
A V4-t Nagyon gyorsan meg kell erősíteni és BŐVÍTENI!
Akitlosz
2016. június 24. 22:57
"Magyarország azért tagja az uniónak, mert „hiszünk egy erős Európában”. De „Európa csak akkor erős, ha az olyan nagy jelentőségű kérdésekre, mint a bevándorlás, olyan válaszokat tud adni, amelyek nem meggyengítik önmagát, hanem megerősítik. Ezeket a válaszokat az EU nem adta meg, sőt ellenkező válaszokat adott” " Nem a hitből, azaz a képzelődésből célszerű kiindulnia egy politikusnak, hanem a tényekből, a valóságból, s nem az utóbbiból levonni a következtetéseket, hanem az utóbbiból. A kommunisták is hittek a kommunizmusban. Az sem jött be. Sem nekik sem az országnak.
Tintamin
2016. június 24. 22:35
Csak a legnagyobb agyhalottak lepnenek ki ebben az orszagban az eu-bol, akiknek lovesuk nincs a vilagrol. Sajnalom oket, sajnos Orban idiota fujfujbrusszeles baromsaga is ebbe az iranyba hatott itthon. Kint meg kontraproduktiv lett: ki a fasz akarna penzt adni egy tolvaj tagallamnak, en is menekulnek, ha azt latnam, hogy a penzembol egy megaloman fasz stadiont epittet a kertje vegibe.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!