Két számmal leírható a teljes EU-s gazdaság: egyik tragikusabb, mint a másik
Elszomorító gazdasági elemzést közölt a Telegraph.
Az Eurobarométer legújabb felmérése alapján a magyarok bíznak abban, hogy az Európai Unió képes megoldania a migrációs válságot, és nagyobb arányban szeretnének közösségi döntéseket. A válaszadók alapján a magyarok 64 százaléka támogatná, hogy a menekülteket szétosszák a tagállamok között.
Meglepő eredményeket hozott egy uniós közvélemény-kutatás a magyarok hozzáállásáról a migránskérdés kezeléséhez – írja az Index. Az Eurobarométer legutóbb megjelent felmérése alapján a magyarok 69 százaléka pártolná, hogy migrációs kérdésekben a döntések uniós szinten szülessenek meg. Ez azért is meglepő, mert a 69 százalékkal az EU-átlag felett áll hazánk, hiszen az csak 66 százalék. A 69 százalékos támogatottság azt is jelenti, hogy a volt szocialista tagállamok közül a legmagasabb arányban pártolnák, hogy több legyen a döntés közösségi szinten.
A lista végén a csehek, az észtek, a lengyelek és a szlovákok vannak, 40 százalék körüli támogatási aránnyal, ami alapján szintén meglepő, hogy Magyarország ennyire kilóg a visegrádi országok közül.
Bízunk az EU-ban
Bár a kormány szerint az Európai Unió bevándorláspolitikája megbukott, a válaszok alapján úgy tűnik, a magyarok bíznak az uniós szabályalkotásban. A magyarok elsöprő többsége, 72 százaléka ugyanolyan szabályokat szeretne a legális bevándorlásra minden országban. Ez valamelyest az uniós átlag alatt van, ami 79 százalék.
A magyarok egyébként a menekültek szétosztásától sem ódzkodnak úgy a felmérés alapján, mint ahogy a kormány: a válaszadók 64 százaléka értett egyet azzal, hogy jobban szét kellene osztani a menekülteket az unió tagországai között. Az uniós átlag ez esetben 78 százalék.
A felmérés emellett foglalkozik még a menekültügy finanszírozásával, azzal, hogy melyik ország mekkora kihívásnak tartja a migrációt, a kulturális sokszínűséggel, és a migráció gazdasági hatásaival.