A brit és francia belügyminiszter szerint Afrikában kell megállítani a migrációt

2015. augusztus 02. 09:17

Közös cikket írt a menekülthelyzetről a brit és a francia belügyminiszter: szerintük a calais-i helyzet egy globális válság eredménye, ezt pedig nem tudja két ország önállóan megoldani. May és Cazeneuve szerint segíteni kell az afrikai országokat abban, hogy olyan gazdasági és társadalmi lehetőségeket teremtsenek, amelyek maradásra bírják az embereket.

2015. augusztus 02. 09:17

Franciaország, Nagy-Britannia és egész Európa globális migrációs válsággal áll szemben, amelyet hosszú távon csak az Afrikából Európába érkezők számának csökkentésével lehet megoldani – írta vasárnapi közös cikkében Theresa May brit és Bernard Cazeneuve francia belügyminiszter.

A brit The Telegraph és a francia Journal du Dimanche lapokban megjelent cikkben a két belügyminiszter közölte: országaik prioritásként kezelik a francia Calais kikötővárosában kialakult migránshelyzetet, és elkötelezettek a kérdés közös megoldása iránt. Egyúttal azonban leszögezték, hogy a calais-i helyzet egy tágabb, globális válság eredménye, ez utóbbit pedig nem tudja két ország megoldani.

May és Cazeneuve azt írták: Európa országai mindig is védelmet fognak nyújtani azoknak, akik valóban konfliktusok és üldöztetés elöl menekülnek, ugyanakkor „meg kell bontani a kapcsot a Földközi-tenger átlépése és az Európában gazdasági okokból való letelepedés között”. Arra is emlékeztettek: országaik havonta 200 olyan embert toloncolnak haza, akik nem jogosultak menekültstátusra.

A két belügyminiszter kiemelte: kézre kell keríteni azokat a bűnözőket, akik arra ösztökélnek amúgy is kiszolgáltatott embereket, hogy megtegyék az Európába tartó veszélyes utazást, a migránsok számára pedig egyértelművé kell tenni az út kockázatait, illetve a visszatoloncolás eshetőségét. Azonban végső, hosszú távú megoldást csak az Afrikából Európába tartók számának csökkenése jelenthet. „Sokan úgy tekintenek Európára, és különösen Nagy-Britanniára, mint ahol pénzügyi haszon várja őket. Nem ez a helyzet  nem arannyal vannak kikövezve az utcáink” – fogalmazott a közös cikkben a két belügyminiszter.

May és Cazeneuve szerint segíteni kell az afrikai országokat abban, hogy olyan gazdasági és társadalmi lehetőségeket teremtsenek, amelyek maradásra bírják az embereket; továbbá együtt kell működni az érintett országokkal az illegális migráció megfékezésében és a visszatoloncolás egyszerűbbé tételében. Ehhez a fejlesztési segélyek célzottabbá tételére és nagyobb befektetésekre van szükség – vélte a brit és a francia belügyminiszter.

A La Manche csatorna francia oldalán fekvő Calais-ban az utóbbi időben több ezer migráns próbált bejutni a Csatorna-alagút területére, hogy azon keresztül eljussanak Nagy-Britanniába. Cikkükben a két belügyminiszter hosszasan sorolták a calais-i válság megoldására hozott intézkedéseket, és azt hangoztatták, hogy úrrá lesznek a helyzeten.

Összesen 83 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
SwordFish
2015. augusztus 03. 16:48
Először a magát muszlimnak hazudó sátánista szektát kell megállítani, a megbízóikkal együtt. >:-) És akkor nem lesz rendetlenség. Azután már csak a pénzügyi adósrabszolgaság rendszerének kell véget vetni, ami tömeges nyomort okoz világszerte. És akkor megszűnik a népvándorlás is.
teljesenertelmetlen
2015. augusztus 02. 22:58
Az európai vezetőktől ennyi telik. Ezért tartunk itt.
ottapont
2015. augusztus 02. 16:08
'segíteni kell az afrikai országokat abban, hogy olyan gazdasági és társadalmi lehetőségeket teremtsenek, amelyek maradásra bírják az embereket' Halva született nagymama. Korrupt diktátorok, hadurak vezetik azokat az országokat.Nem lehet kívülről megoldani a problémáikat, nekik maguknak kell lejátszani a meccseiket, hazai pályán, nem idegenben. Senkit nem lehet megmenteni önmagától, persze lehet ezzel próbálkozni, de üdvösebb lenne arra fókuszálni, hogy megállítsák Európa déli határainál az áradatot.
Akitlosz
2015. augusztus 02. 15:17
„Sokan úgy tekintenek Európára, és különösen Nagy-Britanniára, mint ahol pénzügyi haszon várja őket. Nem ez a helyzet – nem arannyal vannak kikövezve az utcáink” Ettől még igaz, hogy aki Európában nem csinál semmit még ő is sokkal jobban él, mint aki Afrikában naphosszat dolgozik. Nem az afrikaiak gazdagodnak meg az ottani aranyból, gyémántból, kakaóból, kávéból, olajból.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!