Kialakult hétfőre az új, egypárti konzervatív brit kormány személyi összetétele. A brit Konzervatív Párt, amely 2010-től a csütörtöki parlamenti választásokig a Liberális Demokratákkal koalícióban kormányzott, a választásokon minden előzetes közvélemény-kutatási eredményre rácáfolva abszolút többséget szerzett az alsóházban, így 1992 óta első ízben alakíthat önállóan kormányt. A négy legnagyobb súlyú tárca élén nem történt váltás: George Osborne maradt a pénzügyminiszter, Theresa May a belügyminiszter, Philip Hammond a külügyminiszter és Michael Fallon a védelmi miniszter.
Hammond és Fallon személyében továbbra is a Konzervatív Párt EU-szkeptikus szárnyának két prominens képviselője vezeti a külügyi és a védelmi tárcát. Hammond egy ízben a BBC-nek kijelentette: ha nem sikerül érdemben újratárgyalni Brüsszellel Nagy-Britannia és az Európai Unió viszonyrendszerét, akkor a kormányfő által a brit EU-tagság sorsáról kilátásba helyezett, 2017 végéig esedékes népszavazáson ő arra fog voksolni, hogy Nagy-Britannia távozzon az EU-ból. A régi-új védelmi miniszter, Michael Fallon is tett már hasonló értelmű kijelentéseket. Szintén a BBC-nek néhány hónapja azt mondta, a kormány azt fogja javasolni, hogy a választók a tervezett EU-referendumon nemmel szavazzanak a brit EU-tagság jövőbeni fenntartására vonatkozó kérdésre, ha addig nem sikerül egyezségre jutni Brüsszellel a brit kormány által igényelt uniós reformokról.