A román kormányválság a szélsőségeseknek dolgozik – a belpolitikai vihara az erdélyi magyarokra is veszélyt jelenthet

A soviniszta AUR már 37 százalék körül áll a felmérésekben, és egyelőre nem látszik remény a konszolidációra.

A Romániai Magyar Demokrata Szövetség szorgalmazza, hogy az erdélyi magyarság számára megfelelőbb választási rendszer lépjen életbe Romániában, így támogatnák a pusztán arányos rendszerhez való visszatérést és az önkormányzatoknál a bejutási küszöb 3 százalékra csökkentését, de a parlament alsóházának kétszáz fősre csökkentését nem.
A Romániai Magyar Demokrata Szövetség olyan választási jogszabályokat szorgalmaz, amelyek lehetővé teszik, hogy a magyarság számarányának és súlyának megfelelő képviselethez jusson a bukaresti parlamentben és az önkormányzatokban – jelentette ki kedden Márton Árpád, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezető-helyettese.