Magyarországon nem lehet pert indítani Goodfriend ellen. Amerikában lehet, hogy be lehetne perelni, de Lattmann Tamás szerint semmi olyat nem mondott az ügyvivő, amit a véleményszabadság amerikai szabályozása ne engedne meg.
„Alapvetően egy koncepcionális tévedés, ha most személyre lebontjuk ezt a vitát, meg Goodfriend úrra hegyezzük ki. Ettől még, hogy itt tartunk, ez nem lesz kevésbé ostobaság. Ő egy amerikai diplomata, aki azt csinálja, amiért fizetik, amire instrukciókat kap. Ha az amerikai külügyminisztériumnak nem tetszene, amit ő csinál, akkor valószínűleg már hazarendelték volna” – fejtette ki a nemzetközi jogász. Még ha egy vitát fel is akarunk vállalni Amerikával, ezt akkor sem a diplomata személyén keresztül kellene csinálni – tette hozzá Lattmann.
Szerinte ez a vita azóta csúszott félre, hogy kikerült a nyilvánosság elé. Nem véletlen, hogy a diplomácia általában nem a nyilvánosság előtt zajlik. A nyilvánosság miatt kényszerpályákon kénytelenek mozogni a politikailag érintett szereplők, így természetes, hogy ilyen kommunikációs fogásokkal próbálkoznak.
Lattmann Tamás szerint Goodfriendnek tetszik a népszerűség és a nyilvánosság, de ha ezt az amerikai külügy károsnak találná, akkor leállítaná. Azt is elmondta: bármelyik diplomatát bármely állam kiutasíthatja elvileg. Egy ilyen lépésnek azonban nagyon komoly politikai költsége lenne – szögezte le Lattmann Tamás.