A román kormányválság a szélsőségeseknek dolgozik – a belpolitikai vihara az erdélyi magyarokra is veszélyt jelenthet

A soviniszta AUR már 37 százalék körül áll a felmérésekben, és egyelőre nem látszik remény a konszolidációra.

A „magyar szélsőséges megnyilvánulások” elleni szigorú fellépést sürget a székelyföldi románok érdekvédelmi szervezeteként fellépő Kovászna, Hargita és Maros megyei Románok Civil Fóruma – írja az MTI.
A szervezet vasárnapi közleményében felhívással fordult a román pártokhoz, hogy azok ne vállaljanak közös kormányzást a Romániai Magyar Demokrata Szövetséggel (RMDSZ) mindaddig, amíg az nem mond le „hungarista követeléseiről”.