Elhunyt Horst Köhler volt német elnök
A közlemény szerint az egykori államfő „súlyos betegség után, családja körében hunyt el”.
Novák Katalin kihasználja teljes elnöki mozgásterét, szerepfelfogása egyszerre aktív és szimbolikus. Első női államfőként feminizmus nélkül, pragmatikusan áll ki a nők jogaiért.
Szilvay Gergely írása a Mandiner hetilapban.
Szimbolikus jelentősége van annak, hogy Novák Katalin személyében egy nagycsaládos édesanya, az egykor a családügyért felelős politikus lett az államfő. Egyrészt a statisztikákat és adatokat kedvelő korunkban kiemelendő, hogy ő az első női köztársasági elnök, másrészt eddigi életútja azt demonstrálja, hogy család és karrier nőként is összeegyeztethető, s akár a legmagasabb közjogi méltóságig is eljuthat egy családos nő. Bizonyára mindez nem nehézség nélkül való, sok benne a harc, a lemondás, a küzdelem, de működik – ilyenformán Novák Katalin biztatás a magyaroknak, nőknek és férfiaknak egyaránt.
Mindez valamiféle konzervatív feminizmust testesít meg, már ha létezik ilyen. Novák Katalin úgy küzdött nőként és a nőkért, hogy nem csinált hozzá külön ideológiát. Ezzel megmutatta, hogy lehetséges úgy kiállni a nők jogaiért, segíteni az érvényesülésüket, felszólalni az érdekükben, tágítani a mozgásterüket és képviselni minden érthető és jogos kívánalmukat, hogy mindaz egy hagyományos világlátásba ágyazódik, és nem fordul át férfiutálatba és keserűségbe. Ami jogos felvetés a feministák részéről, az gond nélkül képviselhető konzervatívként, keresztényként, nemzeti gondolkodásúként is – feminizmus nélkül, pragmatikusan. Ez talán a józan magyar szabadságszeretet megnyilvánulása.