Így vágja maga alatt a fát az Európai Unió, most éppen a légi közlekedésben
Az Oroszországot sújtó szankciók miatt az orosz repterek bezártak az európai légitársaságok előtt, így az Európa és Kína közötti légi forgalom a kínaiak kezébe került.
Julian Barnes írja Sakkjátszmák Arthur Koestlerrel című esszéjében, hogy az írót – aki részegen bepancsolt egyet a szintén illuminált Albert Camus-nek – felkereste a Konzervatív Párt vezetőjének megválasztott Margaret Thatcher, Anglia majdani miniszterelnöke, hogy beédesgesse a közgazdász szaktanácsadói csapatába, és ez a „szabadgondolkodó magyar zsidó” azt válaszolta a Vasladynek, hogy „nem leszek az ön magyar guruja”.
Imádjuk az ilyen történeteket.
És ha már szóba került Camus, folytassuk azzal, amit nem tudunk elégszer citálni, amit 1957-ben, dicsőséges forradalmunk első évfordulóján írt rólunk és a mi drága vérünkről: „A magyar vér oly nagy értéke Európának és a szabadságnak, hogy óvnunk kell minden cseppjét.”
Igaz! Milyen igaz, mintha hájjal kenegetnének (minket).
„A legázolt, bilincsbe vert Magyarország többet tett a szabadságért és az igazságért, mint bármelyik nép a világon az elmúlt húsz esztendőben.”
Úgy van! Micsoda éles szemű, tiszta fejű gall!
Látják, ez a kis népek nyomorúsága. Ez az állandó sóvárgás a dicséretre, a simogatásra.
Magyar géniusz. Miért jön ez elő újra és újra?
Nyilvánvaló. Mert szeretnénk tudni, szeretnénk megbizonyosodni róla, szeretnénk megmutatni magunknak és a világnak, hogy tehetséges nép vagyunk.
1892-ben a Magyar Géniusz című újság beköszönőjében így lelkendezik a kor egyik ünnepelt – azóta rég elfeledett – írója és szerkesztője: „hódít a mi géniuszunk, fajunk szelleme és erkölcsi ereje mindenütt”.