Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Amennyiben nem tudjuk a közlekedésünket elektromosra átállítani, „akkor a klímaváltozás elleni küzdelemnek annyi” – mondta a miniszter.
Mindenhol a világon, így Európában is hatalmas verseny folyik az akkuipari beruházásokért, Magyarország pozíciója pedig kifejezetten erős ebben a versengésben – nyilatkozta a Mandinernek Kaderják Péter volt energiaügyi államtitkár, a Magyar Akkumulátor Szövetség elnöke, aki a környezetvédelmi aggályokra reagálva hangsúlyozta: sem a kínai beruházásban megvalósuló debreceni CATL-akkumulátorgyár, sem a hozzá hasonló fejlesztések nem veszélyeztetik a hazai vízbázist.
Ugyanebben a témában Szijjártó Péter az ATV kérdéseire azt válaszolta, hogy a kormány csak olyan beruházást enged Magyarországra hozni, amelyik a legszigorúbb környezetvédelmi beruházásoknak megfelel.
Hozzátette azt is, hogy
Aki ezt nem vállalja, az nem jöhet – szögezte le a miniszter.
Kiemelte azt is, hogy megérti az emberek jogos aggodalmát az otthonaik biztonságáért, „de el kell magyarázni mindenkinek világosan, hogy nincs káros, negatív, környezetet sujtó hatása ezeknek a beruházásoknak, pont ellenkezőleg” – nyilatkozta, majd hozzátette:
ha nem tudjuk a közlekedésünket elektromosra átállítani, „akkor a klímaváltozás elleni küzdelemnek annyi”.
„Akkor pedig rendszeresen lesz 40-45 fok, és ez már nem lesz kivétel, a mezőgazdaság pedig tönkre fog menni, mert nem lesz elég eső és nem lesz mit enni” – emelte ki Szijjártó Péter az elektromos autógyártás jelentőségét.
– állítja. Higgyék el, hogy mi nem vagyunk hülyék! Mi nem fogunk olyan beruházást hozni ebbe az országba, ami elapasztja a vízkészleteinket, beteggé teszi az embereket. Mert akkor legközelebb milyen véleményt mondanak majd rólunk az emberek egy választáson – jelentette ki Szijjártó Péter.
***
***
Nyitókép: Szijjártó Péter Facebook-oldala