Kreml: A kijevi rezsimhez a kulcs nagyrészt Washington kezében van

2023. január 27. 17:06
A Fehér Háznak módjában állna a konfliktus lezárására utasítania Kijevet − jelentette ki Dmitrij Peszkov.

A Fehér Háznak módjában állna a konfliktus lezárására utasítania Kijevet − jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságírók előtt. Peszkov Donald Trump volt amerikai elnöknek azt az állítását kommentálta, miszerint ő 24 órán belül meg tudna állapodni az ukrajnai konfliktus lezárásáról − írta meg az MTI.    

Azt hiszem, elméletileg Trump úr nem áll messze az igazságtól: az amerikai elnök, ha véget akarna vetni ennek a konfliktusnak, valóban nagyon gyorsan megtehetné,

élve a lehetőségével, hogy egyszerűen utasítást adjon a kijevi rezsimnek

− mondta Peszkov.    

A szóvivő szerint „a kijevi rezsimhez a kulcs nagyrészt Washington kezében van”. Hozzátette, hogy fokozódik a feszültség azáltal, hogy a nyugati országok fegyvert és hadfelszerelést szállítanak az ukrán vezetésnek.

(MTI)

Nyitókép: AFP/ Anadolu Agency

Összesen 78 komment

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja.
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.

mert ez szintiszta ukran propaganda, hazugsag, amire zero bizonyitek van

Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Bejelentkezés