Orbán Viktor: Ha jól csináljuk, a Balkán lesz az olcsó energia kapuja Európa számára
Tiranából, Albániából jelentkezett be Orbán Viktor, ahol kedden tartják az EU-Nyugat-Balkán csúcsot. A magyar miniszterelnök üzenetében elmondta: Magyarország erős álláspontot fog képviselni, mert
– fogalmazott.
Energiabiztonság
Orbán szerint azért is létkérdés ezen államoknak az uniós tagság, mert Magyarország energiát csak délről, Szerbia felől kap gázt.
– szögezte le a magyar kormányfő.
Orbán Viktor videóüzenetét megtekintheti itt:
Nyitóképen: Orbán Viktort fogadja Edi Rama albán miniszterelnök. Fotó: Olsi Shehu / Anadolu Agency / AFP
Összesen 77 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Ööö... Európa-térképet láttál már?
Meg Ukrajna lánglelkű támogatójaként.
A Balkán kb. százszor civilizáltabb, mint "Ukrajna".
Az energiaválság tükrében különösen érdekes az IEA /Nemzetközi Energiaügynökség/ most megjelent "Renewables 2023" című tanulmánya, ajánlom mindenki figyelmébe. Csak néhány gondolat belőle.....2025-ben a megújuló energia lesz a legfőbb energiaforrás a világon. E téren öt év alatt annyi kapacitás épül majd, mint eddig húsz év alatt, ami nyolcvanöt százalékos bővülést jelent. A szél-és napenergia aránya rendkívül dinamikusa fog nőni, az aránya az energia mixen belül 27-re harmincnyolc százalékot is elérheti. Globális szinten Kína válik főszereplővé.Így célszerű ezekre a trendekre is odafigyelni.
Bejelentkezés