Magyarország mentességet kapott az olajársapka alkalmazása alól
Magyarország mentességet kapott az olajársapka alkalmazása alól – közölte hivatalos Facebook-oldalán a külgazdasági és külügyminiszter szombaton. Szijjártó Péter bejegyzésében azt írta, az Európai Unió bevezeti az olajársapkát, pedig itt lenne az ideje, hogy Brüsszelben is belássák:
Szijjártó Péter úgy vélte, az energiahordozók mennyiségének növelésére lenne szükség, mert az csökkentené az árakat. „Az olajársapkáról szóló tárgyalások során sokat küzdöttünk a magyar érdekekért, és végül sikerrel jártunk: Magyarország mentességet kapott az olajársapka alkalmazása alól” – mutatott rá. Hozzátette, ezzel ismételten sikerült megvédeni Magyarország energiaellátásának biztonságát.
Hiába a mentesség, a tagállamok közötti kereskedelem tilalma veszélybe sodorja az ársapkát
Ahogy arról a Mandiner beszámolt, az új, december 5-én életbe lépő olajembargó ugyan továbbra is „békén hagyja” ugyan hazánkat és a magyar multinak számító MOLGroupot a vezetéken érkező orosz nyersolaj tekintetében, viszont megbénítja a feldolgozott üzemanyagáramlást a MOL pozsonyi finomítójából.
Márpedig a MOL két EU-s finomítója, a százhalombattai és a pozsonyi között munkamegosztás zajlik, a magyarországi inkább dízelt, a felvidéki inkább benzint állít elő. Erre utalva jegyzi meg Holoda Attila volt energetikai helyettes államtitkár, hogy „a MOL két EU-s országban működő finomítójából nem tudja majd összehangoltan ellátni a nekik otthont adó országokat sem, hiszen például a MOL a pozsonyi finomítóból nem szállíthat Magyarországra benzint, onnan nem elégítheti ki majd az itteni fogyasztók igényeit.”
Erről ide kattintva olvashat bővebben!
(MTI/Mandiner)
Nyitókép: Facebook-videó
Összesen 260 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Európa és a magyar gazdaság fellélegezhet, 23-ban soha nem látott dinamikájú növekedés várható minden szektorban kontinentális méretekben. Hazugság, hogy Tanzánia tovább folytatja Európa ipartalanítását, kiherélését, mint versenytárs. Brüsszel okos politikája európai szintű bérfejlesztéseket tesz lehetővé, így a magyar pedagógusok is száz százalékos béremelésben részesülhetnek, mármint a minőségi követelményeknek megfelelők.
Az ország sokat köszönhet a magyarországi balliberális pártoknak, politikusoknak, sokat dolgoztak azért, hogy az ország minél nagyobb mérvű támogatásokban részesüljön, hogy a háborús szankciók elutasításával segítsék a biztonságot, a szegénység felszámolását, biztosítsák a fiatalok tervezhető jövőjét, a gazdasági prosperitást, a munkahelyek bővítését, a fejlesztéseket.
Az IMF igazgatója, Kristalina Georgieva ma azt nyilatkozta, hogy 2023-ban a világgazdaság egyharmada recesszióba zuhan. A jövő héten tesznek közzé hivatalos előrejelzést, de már jelezte, hogy a pandémia, a háború, a klímaválság okán a világgazdaság négy milliárd dollárt éget el, ami megfelel a német GDP-nek.
Az összes nagy gazdaság lassul, az európai recessziót döntően az orosz gáz csökkenése határozza meg.
Az USA-ban is magas az infláció, Kína gazdaságát a pandémia hátráltatja. Az infláció tartósan velünk martad, világgazdasági szinten.
A részletes elemzést jövő héten a World Economic Outlook fogja lehozni.
Akkor most megéri a szankciós politika, annak további erőltetése? megvárják, amíg az európai gazdaság visszavonhatatlanul a padlóra kerül, amíg kitörnek a lázadások, forradalmak?
Már többször írtam, hogy ne álljatok vele szóba, egy primitív troll.
Valós problémákról beszélsz, sajnos nem Gyurcsány van kormányon, akkor nem lenne ez az ármizéria, az üzemanyagtól az élelmiszerig minden a kisember pénztárcájához lenne igazítva, a kapitalisták nem játszadoznának így a szegényekkel. DE látod, a melóst képviselő balliberális pártok hiába gyakoroltak nyomást Brüsszelre, hogy ne legyenek szankciók, nem hallgattak rájuk, jött az árcunami.
Zelenszkij nyilatkozott........szerinte Oroszország kolosszális károkat okozott a világ minden országának, destabilizálta az energetikai piacot, s a világnak nincs bátorsága ahhoz, hogy energetikai szempontból lefegyverezze, Ez egy gyenge pozíció, idő kérdése, hogy keményebb eszközöket kell bevetni.
Van ötletek arra nézve, hogy mik lehetnek ezek a keményebb szankciók? Paks kötelező leállítása.....
Megértelek, hogy 40 IQ-val irigyled a 60 IQ-val rendelkezőket..........Holnap reggel kérd az újságosodtól a Népszabadságot.....
Bejelentkezés