Bloomberg: Igazságszolgáltatási reformot is elvár Magyarországtól Brüsszel az uniós forrásokért cserébe

2022. szeptember 21. 19:54

Az Európai Bizottság többek között azt is szeretné a Bloomberg szerint, hogy Magyarország erősítse meg az Országos Bírósági Tanácsot.

2022. szeptember 21. 19:54
null

A Bloomberg értesülései szerint nemcsak a korrupció elleni küzdelem terén kell 17 lépést tennie a magyar kormánynak azért, hogy „kiszabadítsa az EU-s pénzeket”, hanem az igazságszolgáltatás vonalán is reformokat kell vállalnia. A hírügynökség úgy tudja, az Európai Bizottság a magyar helyreállítási tervet

csak akkor fogadja el maradéktalanul, hogy az utóbbi reformot is végrehajtják.

A helyreállítási alapból járó összeget pedig akkor folyósítják majd, hogy valamennyi vállalás maradéktalanul teljesült.

Reynders: Nemcsak a korrupció elleni küzdelemről van szó

Didier Reynders uniós igazságügyi biztos a Bizottság által nyilvánosságra hozott 57 oldalas határozat azon részére utalva, amelyben 17 területen vállalt korrupcióellenes intézkedéseket a magyar kormány, leszögezte:

Ha tovább akarunk haladni a helyreállítási tervben, figyelembe kell vennünk a különböző eljárásokban kért különböző reformokat” – tette hozzá.

A Bizottság mindemellett azt is szeretné, ha Magyarország megerősítené az igazságszolgáltatás felügyeletével megbízott független bírákból álló testületet, az Országos Bírósági Tanácsot, amelynek vezetése korábban arra panaszkodott, hogy a hiányosságok orvoslása során megakasztották őket.

Magyarország szeptember végén nyújtja be a végleges terveket

Uniós tisztviselők most azt a menetrendet vázolták fel a Bloombergnek, hogy

Magyarország várhatóan szeptember vége felé nyújtja be a helyreállítási terv végleges változatát,

a Bizottság pedig november elejére hagyhatja azt jóvá.

Ezek után a tagállamok asztalára kerülne, végül a pénzügyminiszterekből álló Tanács, az úgynevezett Ecofin december elején döntene róla. Így maradna némi idő a papírmunka év végéig történő elvégzésére is – jegyezték meg a tisztségviselők.

A magyar jogállamisági eljárásról az Általános Ügyek Tanácsában döntenek

A fentiekkel párhuzamosan a magyar jogállamisági eljárásról az Általános Ügyek Tanácsában döntenek majd (a Bizottság javaslata alapján) október 18-ig arról, hogy egyáltalán adjanak-e még két hónapnyi bizonyítási időt a magyar kormánynak, és ha igen, akkor utána legkésőbb december 18-án arról is döntés születne, hogy a magyar vállalások teljesítése alapján mekkora veszély fenyegeti még az uniós költségvetést – tette hozzá a Bloomberg.

Nyitókép illusztráció. Fotó: Pixabay

Összesen 84 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Szandras
2022. szeptember 22. 18:54
Csak kibújik a szög a zsákból! Még is csak a legfelsőbb hatalom kézbevételét is el fogják érni ezek a görények! De pénzt az nem fogunk kapni ettől a náci -szovjet bagázstól! A leggerinctelenebb csoportosuláshoz csatlakoztunk 2004-ben!
Bokros Birka
2022. szeptember 22. 15:00
Na kezdődik megint. Az igazságszolgáltatási reform alappillére a liberáltbolsevik nem lop, nem csal, nem rabol csak a közösből elégíti ki igényeit. Aki ilyet feltételez róluk az nem demokrata a jogállam kereteit kezdi feszegetni és ez minimum 5 év letöltendő börtönnel sújtható, rágalmazás miatt.
dezodor
2022. szeptember 22. 10:52
Mivel a jogban dolgozom eléggé ismerem a területet. Az a helyzet hogy nincs semmiféle "kormánypártiság" illetve nincs elfogultság jobbra. Vannak polgári attitűddel rendelkezők kevesen, de ők nagyon a periférián vannak, nem is nagyon híresztelik. Az alsó szintű bíróságok tele vannak balos bírókkal, ehhez rengeteg ügyvéd is társul. A módszerváltás a bíróságokat nem érintette, a kádári szocializált ítészek gyerekei rendkívül nagy számban dolgoznak bíróként, ügyvédként és a régi kapcsolati hálózat a mai napig rányomja a bélyegét az igazságszolgáltatásra. Az ügyészség az más téma, az büntetőjog, de a bíróságokon ugye vagyoni kérdésekben, sajtóperekben erőteljes a baloldali-posztkommunista ítélkezési gyakorlat. Egymást is védik a perekben, függetlenül attól ki hol áll, alperes, felperes, bíró, ügyvéd esetleg szakértő akik jelentősen befolyásolhatják egy-egy per kimenetelét.
Dezsőke
2022. szeptember 22. 08:23
békét
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!