Az NVB egy fellebbezés alapján döntött arról is, hogy a Budapest VIII. kerület 53. számú szavazóhelyiségében működő szavazatszámláló bizottság megsértette a választás tisztaságának megóvása alapelvét, valamint a jóhiszemű és rendeltetésszerű joggyakorlás alapelvét. A beadványozók azért fordultak az NVB-hez,
mert a szavazatszámláló bizottság egyik tagja a személyi azonosság ellenőrzése közben azt kérdezte, kérnek-e a választópolgárok népszavazási szavazólapot,
mondván: „aki nem kér, annak feleslegesen nem adok lapot”.