Erre koncentrált a sajtó Orbán Viktor brüsszeli interjújában

A Transzparens újságírásért Alapítvány tíz online portált hasonlított össze.

A 19–29 év közötti megkérdezettek 56 százaléka mondott igent Orbán Viktorra.
A Medián március végén készített felmérésében – amelyben bő egy héttel a választások előtt biztosnak látta a Fidesz győzelmét –arra is rákérdezett, hogy a szavazókorúak kit akarnak miniszterelnöknek, Orbán Viktort vagy Márki-Zay Péter. A több mint egy héttel ezelőtti felmérésnek ezen részleteitől most ír a HVG. Ez alapján
A kormánypárti szavazók 93-ast adtak Orbán alkalmasságára, Márki-Zaynak pedig csak ötöt. Az ellenzéki szavazók ugyanakkor mindössze 68-at adtak Márki-Zaynak, és 30-at Orbánnak. A bizonytalanok, a Kutya Párt és Mi Hazánk követők többsége itt is Orbánt tartotta alkalmasabbnak: 56 pontot adtak Orbánnak, és mindössze 28-at Márki-Zaynak a százból – olvasható a cikkben.
Bár Márki-Zay Péter a választások után is arról beszélt, büszke arra, hogy a fiatalokat nagy számban meg tudta szólítani, a Medián március végi felmérése szerint
Ahogy nő a szavazókör, úgy adnak több pontot Orbánnak, és kevesebbet Márki-Zaynak: a 30-39 évesek körében például 63 pontot kapott Orbán, és csak 28-at Márki-Zay.
Orbánt leginkább viszont a 40-49 évesek tartották alkalmasnak: 70 pontot adtak neki a százból, miközben Márki-Zaynak csak 22-őt.
A kampányhajrára tehát a Medián szerint a két miniszterelnök-jelölt megítélése között elég nagy volt a különbség, Orbánt alkalmasabbnak mérték Márki-Zay Péternél – derült ki a HGV írásából.
Nyitóképen Orbán Viktor miniszterelnök fiatalok körében. Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher