Olyan régimódi emberek vagyunk, akik jobban szeretnek veszíteni Szókratésszel, mint nyerni Marxszal

Ami a Mediaworks-harcostársakkal történik, az szégyene a közösségünknek.

Hidd el nekem, egy ország lélegezne fel, ha cserébe inkább te kezeltetnéd magadat!

„Márki-Zay most a lelkek gyógyításáról papol. El kell szomorítsalak, Péter! Lámpavasakkal, s a belőled áradó napi agresszióval, fenyegetőzésekkel és zsíros gyűlölettel nehéz lesz lélekgyógyítóvá válnod!
Afféle hamis »békepap« vagy te. Egy önjelölt, hiteltelen hobbimessiás, mégpedig a legócskább fajtából. Aki kiábrándult, jószándékú embereknek árul politikai búcsúcédulákat, általad biztosított, hamis politikai megváltásról, feloldozásról, ostoba negyedigazságokról papolva, bárkivel szembe fordulva, bárkit elárulva, aki betegesen nárcista világképeden kívül helyezkedik el.
Azt írod, hogy megosztó kijelentéseid is a sebek gyógyítását szolgálják. Persze Péter, persze... A helyzet az, kábeltévé prédikátorok gyöngye, hogy kizárólag saját magadat akarod te megváltani, pontosabban a miniszterelnöki székbe álmodni, bármi áron. Jó előre szólok, Márki-Zay: nem fog sikerülni! A magyaroknak ugyanis semmi szükségük arra, hogy – Gyurcsányékkal a háttérben – te gyógyítgasd őket! Hidd el nekem, egy ország lélegezne fel, ha cserébe inkább te kezeltetnéd magadat!”
Nyitókép: AFP / Kisbenedek Attila